Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 4g mobil internet kerdesek (? )

4g mobil internet kerdesek (? )

Figyelt kérdés

Sajnos olyan helyre koltoztunk ahol meg adsl internet se elerheto tehat 15gbos mobil internetet tervezunk vasarolni ezzel kapcsolatban lenne egy par kerdesem


Mi szabja meg a mobil internet sebbeseget (azon kivul ha tul lepem az adat keretet)


Egy 5-10 perces youtube video kb mennyi adatot eszik meg?


Gondolom a twitchrol teljesen lemondhatok mert hamar megzabalja a netet ha nezek valakit.


Tovabba online jatek milyen 4gs internetel? 150es pingig nekem meg elvezheto a jatek.


Ennyi lenne osszesen. Esetleg ha valaki megtudna nekem mondani melyik szolgaltato biztositja a leheto legjobb internetet azt megkoszonem:)


2016. szept. 22. 20:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Telefonrol nem tudtam valasztani kategoriat. Nagyon orulok neki
2016. szept. 22. 20:37
 2/13 anonim válasza:
Lefedettség függő - arra, hogy nálatok pontosan milyen lesz, nem lehet válaszolni, de ott, ahol nincs ADSL igen ritka, hogy legyen 4G, tehát az a biztos, ha kipróbáljátok. Webezésre bőven elég, YouTube és más streaming szolgáltatások is beleférnek, ha nem mindig a legrészetesebb, tömörítésmentes videókat akarod nézegetni.
2016. szept. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Pedig van 4g ahol mi lakunk. Ha nem volt alapbol semmilyen kabel a hazban (se telefon ami az adslhez kell) akkor gondolom nem lehetseges az adsl net. Meg nekunk a telekomnal is azt mondtak hogy csak a mobil net elerheto
2016. szept. 22. 21:17
 4/13 anonim válasza:
Ha nem volt kábel a házban, az annyit jelent, hogy még nem húzták ki. A közművesítés nem természetes, veleszületett tulajdonsága egy ingatlannak sem. Fejlesztések mindig folynak, tehát érdemes folyamatosan résen lenni, hogy mikortól lesz elérhető a vezetékes net, mert rövidebb-hosszabb távon úgyis pokolra kívánja majd az ember a mobilnetet (meg természetsen noszogatni kell a szolgáltatót, hogy igenis érdemes hozzátok kihúzni a drótot, mert hűséges előfizetők lennétek). ADSL-t már amúgysem telepítenek, kábelnetet vagy FTTh-et fognak kihúzni majd x év múlva (x=1...100).
2016. szept. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

15GB az majdnem semmi a mai youtube / facebook hasznalathoz.

a 4G meg nekem meg a varosban is xarul megy, nalad lehet egyaltalan nem, fog menni, a 4G-vel az a baj hogy a nagy frekvencia miatt kicis a hatotavolsaga.

2016. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ezért használnak ritkán lakott területen alacsonyabb(800MHz) frekvenciát.

A telenornál most akciós az otthoni mobilinternet:

[link]


Nekem hipernet home m csomag van, 5/3 jelszinten 80/20 Mbps-ot tud. 22 ms a ping és 1ms jitter. Az online játék akadásmentes.

A router egy B593-as. Van itthon egy E5186s típusú is, de ezzel a vétel gyengébb a játék is érezhetőan akadozik. Egy kültéri antenna valószínűleg megoldaná a problémát.

2016. szept. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsonak uzenem hogy nagyon szepen koszonom az elozo linket. Mi a telekomhoz akartunk menni eloszor de a telenornal sokkal jobbak az ar/ertek arany
2016. szept. 22. 22:44
 8/13 A kérdező kommentje:
Meg egy kerdesem lenne. A router amit a telenor fog adni az jo minosegu vagy erdemes lecserelni?
2016. szept. 23. 18:58
 9/13 anonim válasza:
Nem tudod lecserélni, a szolgáltatáshoz van kötve. Másrészt amúgysem hiszem, hogy sok 4G képes modem lenne kereskedelmi forgalomban, ezeket többnyire csak a szolgáltatóktól tudod beszerezni. Ha akarod a router részét bridge módba rakhatod és berakhatsz utána másik eszközt, de szerintem nincs értelme.
2016. szept. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerinted egy 300 dolláros router milyen minőségű lehet?

Felesleges lecserélni, mindent tud. Gigabites lan, 5 GHz-es wifi, kábeles netet is meg tud osztani...


[link]

2016. szept. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!