Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nyelvvizsgán súgnak egymásn...

Ha nyelvvizsgán súgnak egymásnak, illetve mobillal vagy internettel vagy vmivel segítenek. Akkor a sugó, aki nem vizsgázik, az is kap valami büntetést?

Figyelt kérdés
Ismerősöm mondta,hogy volt nyelvvizsgázni, és ott a csaj mobillal puskázott és elkapták...most akivel beszélt az is kap vmi büntetést? Ismerősünk volt a csaj...meg akivel ebszélt is....most akkor mindketten kapnak büntetést?

2015. júl. 1. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Aki vizsgázott biztos kap büntetést, jobb esetben csak pótvizsgáznia kell. Az illető aki segített neki nem sértett semmit főleg ha nem is vizsgázott.


Én is hallottam olyan nyelv vizsgáról ahol valaki mobilon puskázott facebookon segített neki valaki aki korábban már vizsgázott és ugye az illető aki a telefonos segítséget használta egyből érvénytelen volt a vizsgája de mehetett pótvizsgára. Aki segített nem kapott semmit, mert semmi köze nem volt az egészhez. Akkor lett volna gond ha egyszerre vizsgáztak volna és egymásnak adták volna a tippeket. De hallottam olyanról is ahol a felügyelő kb letojta az egészet maga elé rakta az újságot és figyelmen kívül hagyta, így kb ott mindenki vizsgázott, szóbelin meg ott adtak szintén segítséget utalva pár dologra, meg sokaknak mutatták melyik tételt húzza, előtte összebeszéltek hogy mindenki tanuljon meg nagyon jól 2 tételt, a többit meg elég ha csak nagy vonalakba tudja biztonság kedvéért és ott ugye újjal mutatta a tanár ki melyiket húzza ki.

2015. júl. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsga nem iskolai vizsga, nem érettségi. Nem kapsz büntetést a megszégyenülésen és az anyagi káron túl, mert nyilván újra kell menned és ki kell fizetni a vizsga árát.


Amúgy meg nyelvvizsgára nem kötelező menni, sose értettem az ilyeneken miért kell csalni? Ha tanulás helyett nem fészbukozik, akkor nem is kellett volna puskáznia...

2015. júl. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ki és milyen jogon büntetne meg valakit, aki telefonál?
2015. júl. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod, hogy a nyelviskola majd lenyomozza, ki súgott telefonon a vizsgázónak, feljelentik, beperelik, börtönbe juttatják, nyilvánosan megszégyenítik, és még félmilliós bírságot is kell fizetnie? :D
2015. júl. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó!Én a nyilvános kivégzésre gondoltam :DDD.....am én is mondtam,hogy nem hinném,hogy ebből a telfonálónak vmi baja lenne...
2015. júl. 2. 07:55
 6/6 A kérdező kommentje:
de köszi a válaszokat :)
2015. júl. 2. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!