Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az mennyire károsítja a...

Az mennyire károsítja a készüléket, ha folyamatosan töltőn van?

Figyelt kérdés
Van egy telefonom, amit sose viszek el otthonrol és midnig ugyanott tartom az írósztalon. Viszont nem szoktam figyelni, hogy mikor merül, mivel ritkán csak értesitésekre használom, így sokszor azzal szembesülök hogy azért nem jönnek értesítések már mert lemerült. Ha azt felteszem töltőre és úgy hagyom, az mennyire kárositja az aksit vagy a telót? Persze elméleti szinten érdekelne, nem hiszem hogy használnám igy mivel ez azért sok áramot fogyasztana.

2016. szept. 24. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmi baj nem lenne mert már minden telefon olyan hogy ha feltöltöd akkor lekapcsol a töltés
2016. szept. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, de ha újra 99% akkor mindig arra az 1%-ra tölt rá. Így nem csak az az egy szegmense töltödne fel újra és újra az aksinak? Bár nem értek az akkumulátor felépítéséhez, csak épp ez jutott eszembe. Mert hát sokat mondják, hogy az se tezs jót, ha teljesen feltöltjük a telefonunkat mindig.
2016. szept. 24. 18:58
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:

A töltés úgy van,hogy ha feltölt, akkor lekapcsol a töltő és nem tölt tovább, akármit csinálsz vele, ilyenkor csak a telefont táplálja már energiával.

A Li akssik nem szeretik a max töltést, de csak akkor, ha nem használod. Egy normális akku kibír 2-3 évet minimum. Én egy lejátszóban az akksit 7 évig használtam,semmi baja nincs, kivéve, persze nem bírja addig, mint régen, de még így is két hétig, de csak mert folyamatosan volt használva.

2016. szept. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!