Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért töltődik nagyon lassan...

Miért töltődik nagyon lassan a Samsung galaxy s6 Edge telefonom?

Figyelt kérdés
Tavaly karácsonyra kaptam a Samsung galaxy s6 Edge telefonomat és akkor még sokkal hamarabb fel töltött. Ma pl 20 %ról 2 és fél óra alatt tölt felrégen pedig 0 %ról100%ról 2 óra alatt teljesen fel töltött ma meg már 30 %ról 2 óra alatt sem tölt fel. Mit csináljak hogy 0 %ról 100 %ra fel töltsön 2 óra alatt? Vagy max 2 és fél óra alatt???

2016. szept. 27. 16:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Li-ion aksinak, elvileg a ciklusszámmal csökken a kapacitása, azaz a töltési idő csökken, egyre gyorsabban feltölt (más akkunál is így van általában). Én legalábbis így gondolom most.


Teljesen kikapcsolt, vagy bekapcsolt állapotban mért töltési időket hasonlítasz fent össze?


Nő a töltési idő, ha a vétel óta sok úja alkalmazást telepítettél, aminek egy része a háttérben fut töltés közben (mert bekapcsolva töltöd fel).


Ha elromlott a töltőd, pl. kontakt hibás, akkor is nőhet szerintem. Töltsd teljesen kikapcsolt állapotban, a telefonok általában ekkor is jelzik a töltő észlelését és a teljesen feltöltött állapotot.


Törölj le néhány felesleges alkalmazást, vagy olyan alkalmazásokat, amelyek erőforrás igényesek, de már meguntad őket, viszont a háttérben, vagy láthatóan futhatnak.


(Li-ion akkunál nincs "memóriahatás", így a 0-ra lemerítés, majd teljesen feltöltés nem segít, elvileg, nem is jó nekik a teljes "kisütés".)


Milyen hőmérsékleten tárolod és töltöd a telefonodat?

Esetleg hidegben is lassulhat a töltés.

2016. szept. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
4%
Azért mert sz@r ilyen egyszerű :D
2016. szept. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Miérr lenne szar? Most szar? Ez a legjobb telefon most!
2016. szept. 27. 20:04
 4/19 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló írtam privátban!
2016. szept. 28. 15:11
 5/19 anonim ***** válasza:
25%

7.: Szia!

Válaszoltam.


(Egyébként én is FIDESZ szavazó vagyok. De ez itt miért számít?)

2016. szept. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Akit érdekel, ezt a cikket találtam.:


[link]


Durva becslés, de (2,5 / 80) * 100 = 3,125 h (20% töltöttségi szintről indulva).

A Li-ion akksik töltési ideje kb. 3 h (0 - 100%), ezt fent is el lehet olvasni.


Ja, 30%-ról, kb. 2,4 h töltési idő reális neked.


Gyors töltő a megoldás, de az csak 70%-ra tölti majd fel, ezután jelzi ki, hogy töltés vége. Közben leírtad, hogy az elején egy másik töltővel használtad, lehet az volt a gyors töltő, ahol a töltés 2 h alatt megvolt, ami kb. 85%-os kapacitásnak felel meg a valóságban, csak az elektronika itt kikapcsolta a töltést.


Szerintem teljesen egészséges a Li-ion akkud és a töltő is!

2016. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezen a videón két módszert láthatsz, ami segíthet.:

https://www.youtube.com/watch?v=RHlR3p3YkLg


Az első a cache partíció törlése, a második az alacsony töltöttségi kapcsoló bekapcsolása.


Az első rövid leírása itt is elérhető.: [link]


Kikapcsolás töltőn

Volume up, Home és Power gombok egyidejű lenyomása


..boot menü előjön


"wipe chache partition" menübe bemész


OK (két oldalsó gombbal navigálsz, a power gommbbal okézol)


Majd "reboot system" opció.


A telefon újraindul.


Ezután a másik módszer.:


Bekapcsol a telefonod.

Telefonálás menü


beírod: *#9900#


Előjön egy hosszú menüsor.


A LOW BATTERY DUMP kapcsolót OFF állásból ON állásba kapcsolod.


A legalsó EXIT menüponttal kilépsz innen.


Ezeket a fenti videón láthatod angol nyelven.


Itt a fentieken kívül további tippeket találhatsz.:

[link]


Keress rá Google-ban: "Samsung galaxy s6 Edge"+"slow charging"


Csomó leírást találsz, nem egyedi a problémád.

2016. okt. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Beállítások, akkumulátor, kábeles gyorstöltés-> bekapcs. Ha ez megvan és ennek ellenére lassan tölt, akkor a töltőddel lehet valami baj. De az is nagyon be tudja lassítani a töltési folyamatot, ha nem a gyári töltőt használod.
2017. jan. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Azt biztos hogy nem fogom használni mert attól fél púposodhat! Miért szerinted a szomszédom töltőjét használom???
2017. jan. 13. 12:24
 10/19 anonim ***** válasza:
Mit vagy rögtön arogáns? Csak segíteni akartam, ember! De ha nem akarod használni a gyorstöltés funkciót, akkor ne csodálkozz, hogy fél órával lassabban tölt fel a készüléked... -_-
2017. jan. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!