Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy lehet az, hogy az apple...

Hogy lehet az, hogy az apple levédette a 3D Touch üzemmódot (nyomásérzékeny kijelző), erre a legújabb Xiaomi kínai márkajú telefonban ugyan ez a nyomásérzékeny kijelző van. (? )

Figyelt kérdés
Hogy lehet ez?
2016. szept. 28. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha egy kicsit utánanéznél, látnád hogy nem a Xiaomi az első androidos gyártó aki nyomásérzékeny kijelzőt használ. A 3D touch nem egy üzemmód, hanem egy technológia amit CSAK az apple használ. A többi ilyen telefonban más, Force touch technológiát használnak.
2016. szept. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy nem néztem utána...

Koszonom a valaszodat.

De akkor a samsung miert nem elit be ilyet a telefonjaikba?

En csak a 3D Touch miatt vettem iphone-t. Tetszik ez a dolog...

Samsung parti vagyok, de annyira raszoktam erre a 3D touch funkciora, hogy nem igazan tudnek lemondani rola...

Varhato, hogy a samsung besobb majd egy ilyet a kihelzo ala?

2016. szept. 29. 00:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Én most megtettem neked, mert én sem tudtam pontosan de érdekelt a dolog. :D ;)

Azt nemtudom, hogy samsungéknál mikor látják majd szükségesnek ezt a dolgot...nem olvastam még utalást erre sehol :)

2016. szept. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor fog elterjedni android eszközöknél, amikor valami érdemi funkciót is fog hozzá társulni. Mert az, hogy tudsz lőni egy EMERGENCY SELFIE-t, az minden, csak nem feature.
2016. szept. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azert en eleg sok mindenre tudom hasznalni. Pl jatekok teren nagyon jol jon!!
2016. szept. 29. 11:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Több módszer is van a nyomásérzékenységre. Szabadalomként csak konkrét módszert lehet beadni amit előtte más még nem adott be. A Xiaominak valószínűleg van egy másik módszere erre.

Találkoztam már szoftveres megoldással is ami azt figyeli hogy milyen felületen érintkezik az ujj a kijelzővel.

Van a digitális mérlegekben alkalmazott piezokristályos érzékelés is ami túl általános és elterjedt ahhoz hogy bárki is levédethesse. Az is lehet hogy ezt alkalmazzák.

2016. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!