Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik mobilt vegyem 2016-ban?

Melyik mobilt vegyem 2016-ban?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok. Nem, nem játszom a telefonon. Sokat fotózom, családi képeket szoktam csinálni. Van pár alkalmazás, amit le szoktam tölteni, pl. Fotó editor, istagram, viber, valami naptár-féle az eseményeknek, hogy ne felejtsem el, DM , háttérképek, na meg a Facebook és a Facebook messenger, Aliexpressz. Ennyi. Netezek, facebookozok, viberezek és telefonálok. Jelenleg egy kicsivel több mint 1 éves Samsung GT-I8200N mobilom van, ami állandóan fagy, lassú. Már töröltem szinte minden képet, alig van rajta adat, megis. Ki nem állhatom, ha fényképezek vele, mert megnyomom a gombot és kb. 5-10 másodperc után kattan a gép, addigra meg a 2 éves lányom meg már nincs a kamerában. Az akksiról ne is beszéljünk..Csalódtam a Samsungban. Előtte Sony Xperia gagyim volt, ami még borzalmasabb volt. Most aztán mire cseréljem? 60 ezernél többet nem adnék ki rá... Nem szeretném valami kínai Doggee-t vagy ilyesmit. Azokban még annyira sem hiszek.

2016. okt. 1. 04:59
 1/10 anonim válasza:
0%
Samsung Galaxy J3-at ajánlom. Ebben bem fogsz csalódni. Nagyon jó telefon, az árát teljesen Megéri. Én is nyáron vettem, és egyszerűen tökéletesnek mondhatom.
2016. okt. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Arról nem olvastam olyan jókat, s te is csak fél éve használod, nekem meg az az érzésem, hogy ez a samsung is 1 év után cserben fog hagyni...
2016. okt. 1. 08:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Huawei P8 lite

Xiaomi Redmi 3S Prime


A telefonban nem kell hinned, az vagy működik jól, vagy nem, ugyanígy a márkában sem kell hinni, a Samsungnak is van gagyi telefonja, meg csúcstelefonja is, ugyanígy kínaiból is van szemét, meg jó is.

2016. okt. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A google az android fejlesztője /ami a telefonod operációs rendszere/ sajnos engedi hogy a gyártók és a szolgáltatók mindenféle alkalmazást előtelepítsenek a telefonra. Emiatt lassú és instabil is lehet a rendszer.

Megoldás lehet hogy telepíttetsz egy hozzáértőbb ismerőssel egy általános androidot.

Android 6 Marshmallow-ból már letölthető és telepíthető ingyen erre a telefonra a CyanogenMod vagy a NightOwl változat. De ha csak Android 5 települ rá ezekből már az is sokat javít. Ha valamelyiket feltelepítik neked akkor újjászületik a telefonod.

Az újabb Androidos /Samsung, LG, Huawei/ vagy Apple telefonokkal nincs meg ez a probléma.

2016. okt. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

" te is csak fél éve használod"

Nem akarlak elkeseríteni, de kb fél évente dobják ki a gyártók az újabbnál újabb készülékeket, ezek nem olyanok mint az autók, hogy megveszed az 5-10 évest is.


Amúgy az S3 mini már nem egy acélos telefon, Xperiákból meg felső kategóriában vannak igazán jók. A kínaiak meg manapság jobb telefonokat csinálnak, van hozzájuk garancia, a hardvert is a Sony, Samsung és más gyártók adják nekik.


Én mondjuk ennyiért keresnék használt, de még garanciás Xperia Z2-Z3-at. Korábbi csúcs modellek, erősek is és 1,5-2 napot is kihúznak, ráadásul akksik szempontjából nem szabad sokat várni, a legtöbb modellnél még a csúcs kategóriában is jó ha kihúzza a napot az akku.


Na meg akárhogy nézem, a nagy gyártók is a csúcs telefonokkal alapozták meg a nevüket, az olcsó szarokat meg csak a márkanév adja el.

2016. okt. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves 4.! Hol lehet olyan embert találni, aki egy ilyen általános android rendszert feltelepít nekem? Mobil üzletekben is lehet ilyet kérni? Jól hangzik amit írsz!
2016. okt. 2. 16:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, mobil üzletekben is megoldják szerintem. Vagy ha van ismerősöd aki csak egy nagyon kicsit is ért ehhez akkor ő is megcsinálja.

Arra kell figyelni hogy biztonsági másolat készüljön a telefonon tárolt adataidról előtte biztos ami biztos.

Csak ne egy mobilszolgáltató üzletébe menj ezzel a kéréssel mert ők csak frissítik a legújabbra (de gondolom már most is a legújabb van fent és ez is gond) és még rá is telepítenek valamilyen extra szolgáltatást ami tovább lassítja a telefont.

2016. okt. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Erről van szó? [link]
2016. okt. 3. 06:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen. Ebből a néhány lépésből áll a manuális telepítés.

Clockworkmod telepítése.

Utána indítás Recovery módban.

Ez után ott kiválasztani a telepítő zip fájlt és jóváhagyni a telepítést.

Újraindítás után már az új android indul el.

A későbbiekben a rendszer már magától megkeresi a frissítéseket és telepíti is azokat ha elfogadod.

Noha egyszerű de mégis olyanra érdemes bízni aki csinált már ilyet.

2016. okt. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyszerűnek tűnik, de szerintem sem olyan egyszerű gyakorlatban. Keresek majd valakit. Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 3. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!