Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lopott iPhone lenyomozása?

Lopott iPhone lenyomozása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, ellopott iPhone 7-est meg tudnak találni IMEI cím alapján ha volt rá lopás elleni biztosításom?

Én azt gondolnám élből, hogy igen, de ugye annyi tiltott iPhone-t árulnak a neten...



2016. okt. 9. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Technikailag lehetséges. Az IMEI azonosítót a telefon autentikációra is használja, amikor pl új cellára regisztrál.

Gyakorlatban szerintem nem keresik a telefont ( néhány kivételtől eltekintve ).

2016. okt. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Olyan pontatlan a bemérés, hogy kb esélytelen.

Csak a hülye filmekben lehet megtalálni.

Háromszögeléses módszerrel legfeljebb azt tudják megmondani, hogy melyik három adótorony között található. Nos ez mondjuk egy 6 emeletes 4 lépcsőházas és emeletenként 4 lakásos társasházban 96 lakást jelent. És ez csak egy épület, de mi van, hogyha 3-4 esik bele ebbe a körzetbe, vagy egy lakótelepen van a telefon?? Akkor ott már a 10 emeletes épületekkel ne is számoljunk.

2016. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2 ez nem igy mukodik a gyakorlatban! Rendorsegi megkereses eseten igy csinaljuk:

-IMEI adva

-varjuk hogy bejelentkezzen a halozatba

-bent van, megnezzuk milyen szamon

-ha elofizetos akkor rendorseg ertesitve

-ha feltoltos akkor adatokat kikeresni, ki vasarolta stb, rendorseg ertesitve, de tovabb keressuk a szamot milyen mas IMEI-ekkel jelentkezett be

-azokat az IMEI-eket ellenorizzuk milyen szamokkal jelentkeztek be utoljara

-azok a szamok elofizetosek? rendorseg ertesitve, stb.

Altalaban max 1 nap alatt megvan kinel van a kovetendo telo. Nev, cim, minden.

2016. okt. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#1-es: Pontosan én is így gondoltam!


#2-es: Ez a cellák alapján való bemérés valóban nem elég pontos, de mi van a GPS-el? Abban a pillanatban, hogy a telefon internethez kapcsolódik, ha megfelelően meg van csinálva a rendszer, le tudnák kérni a pontos pozícióját (- mint ahogy a find my iPhone is működik).


#3-as: Köszönöm a részletes tájékoztatást! :) Jó tudni, hogy azért van esély rá, hogy megkerül az ilyen szemétláda!..ha csak nincs már valami megfelelő "kivédési" módszer erre..

Azt esetleg megkérdezhetem, hogy a "csináljuk" alatt mit értesz, melyik szervezetnek vagy a tagja, hogy ilyen pontosan tudod a folyamatot? :O

2016. okt. 9. 21:44
 5/8 A kérdező kommentje:
Szintén #3-as! És mi van ha nem helyez be egyáltalán SIM-kártyát? Ha mondjuk csak minden másra használja.. Akkor nem is tud lebukni? Internetes helylekérdezést nem használnak?..
2016. okt. 9. 21:48
 6/8 anonim ***** válasza:
SIM kártya nélkül nehéz ügy mert nincs kihez társítani. Szóval lehet, de csak ha mozog a telo és a követett személynél van egy másik teló is.
2016. okt. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Apropó, lopott telókat általában nem követünk le, épp elég munka van a komoly bűnözők követésével.
2016. okt. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát de az ember le tudja kérni a telefonja helyzetét interneten keresztül is.. A rendőrség IMEI alapján nem?..

Persze, azt megértem, hogy elég "apró" bűntény..csak az a baj, hogy meg is éri ezeknek ha ilyen könnyen meg is tudják úszni..

2016. okt. 24. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!