Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Volt mar valakivel hogy csak...

Volt mar valakivel hogy csak ugy kikapcsolt az iphoneja es soha tobbet nem kapcsolt be?

Figyelt kérdés
57%on volt szoval biztosan nem lemerult. Egyszeruen fogta magat es kikapcsolt es sehogy nem tudom bekapcsolni. Nagyon nagyon ketsegbe vagyok esve mert sok kepem es egyeb fontos dolgok elvesztek es nem tudom mi tevo legyek:( egyebkent 5s-rol van szo

2016. okt. 20. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

iCloud be volt kapcsolva és hogy a fotókat mentse? Mert akkor van mentés, minden alkalommal amikor töltőre dugtad és volt Wi-fi, képernyő le volt zárva, akkor szinkronizált a telefon és a felhőben megvan minden.

Szervízben nem tudom mennyire vállalnak ilyet, de adatmentő cégek a memóriához (valószínűleg) hozzá tudnak férni és ki tudják olvasni a képeket, bár úgy tudom valamilyen szintű titkosítás is van a fájlrendszeren, ehhez nem értek pontosan hogy miként oldották ezt meg és hogy képek esetén is van -e ilyen titkosítás.

2016. okt. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is, #1 jól írja, ha használsz iCloudot, akkor minden adatodról, így képeidről is készült biztonsági mentés. Képeidet pl az icloud.com-on tudod megnézni bejelentkezés után.

Másrészt, nem tudom, mikori az iPhone-od (illetve mennyit töltötted), de például az is okozhat ilyet, ha tönkremegy az akku. Nekem régen 20% körül kapcsolt ki, de kolléganőmnek pl 40% körül. Akkucsere megoldotta. Mindenesetre, rakd fel tölteni, nézd meg, reagál-e rá valamire.


#1: jól tudod, AES-256-tal titkosítja az Apple a felhasználói adatokat, így a képeket is. Erről annyit érdemes átlagfelhasználónak tudni, hogy helyesen használva lehetetlen megtörni, ezért szoktak a kulcs megszerzésére rámenni a hackerek. Miután 5s-ben a titkosításhoz használt kulcsok a Secure Enclave-nek nevezett Secure Elementben találhatóak meg, ez is jó közelítéssel lehetetlen.

2016. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom! Par perce magatol bekapcsolt de felek hogy maskor is lesz ilyen. Hol lehet beallitani hogy a kepeket automatikusan mentse az icloudba?
2016. okt. 20. 17:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Beállításoknál tárhely és iCloud, vagy "általános"-on belül van, tehát beállítások/általános menüponton belül), ott bekapcsolhatod hogy mit mentsen.

Ha telefont rádugod a gépre, akkor meghajtóként megjelenik, vagy ha iTunes fel van telepítve akkor is kimásolhatod számítógépre az összes képet.

2016. okt. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!