Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik jobb? Apple-iOS Vs...

Melyik jobb? Apple-iOS Vs Alphabet-android Vs Microsoft-windows

Figyelt kérdés
Nekem eddig Sony-m volt androidban sztm az a legjobb.
2016. okt. 26. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez már egyéni ízlés kérdése, hogy kinek - mi vált be.

Lumiakat már az MS is Offolja, marad náluk a Surface Phone, de ott nyomással a Continiuum-t (csak tudnám minek, mert ha azt megkerülnék, akkor jobban járnának).

iPhone: nem rosszak, csak az Apple termékei, más gyártókéval nem igazán kompatibilis (külön átalakító kell hozzá és iTunes szoftver). Előnyei az, hogy sokáig kap frissítést és azért a termékek minőségére is odafigyelnek, viszont az árban a.nagy marketing költséget is beletesszik és a tárhyekkel is kapzsin bánik (ez nem fika, mert ezt az Apple fanok is elismerik).

Android: a kompatibilitással aligha akad gond, viszont rengeteg gyártó ad ki készüléket, ami nem egyszer, a stabilitás rovására megy és a frissítésekkel is szokott problémák lenni:

[link]

[link]

[link]

Úgyhogy mindennek megvan a maga előnyei és hátrányai, ezekkel kell tisztában lenni.

2016. okt. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld kéz
2016. okt. 26. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:

"nyomással a Continiuum-"

Helyette:

"nyomassa a Continiuum-"

Kérdező:

Szívesen! Sajnos mind a három platformnak meg van a maga árnya, ezt kár letagadni. Azért a többiekről is lehet beszélni:

Firefox OS - rövíd életű volt, túl sokra nem mentek vele. Mára már végleg a múlté lett.

Blackberry - nem tudott fennmaradni a konkurenciák mellett, előbb a gyártó a saját OS-től vált meg és belépett a módosított Android okostelefonok közé, de az is kudarc volt. Már bejelentették a végét.

Tizen: ki kérdés mi lesz belőle, egyelőre még létezik, fejlesztik, de a jövője még kérdéses. Még mindig nem hozta meg az átütő sikert, bár a Firefox OS-hez képest, tovább tart.

Minden esetre, ha valaki ki tudja fizetni és sok más Apple készüléke is van, akkor iPhone. Időtállóbb és ha a köré gyűlt sznobizmusmot (amit kár letagadni) is lerántjuk, még mindig jó készüléket kapunk. Kicsit túl van árazva, de több éven át kap frissítéseket.

MS Phone: tényleg jó lenne, ha a MS nem szúrná el, a Continiuum-ot is rosszúl oldják meg (jó telefon dokkoló lenne), arról nem is beszélve, hogy a Surface Phone-nél sem válnak meg és nem írtam a W10 frissítésről sem, hogy egyes készülékek kimaradtak a szórásból, de maga a frissítés sem mindenhol hozta a várta várt örömöt.

Android: kemény dió. Igaz ez lett a győztes, mert minden árszegmensben levő készüléken ott van, de ebbe bele számolják a módosított változatait is. A másik: Androidon belül is versenyeznek egymással a gyártók, pl. a Meizu és a Xiaomi (a minél olcsóbb telefon kérdésben). Tovább erősíti az is, hogy olyan nagy nevek állnak be, mint a Samsung, a LG, a Sony, Alcatel, Lenovo (csakhogy egy párat említsek), de valójában ennél sokkal több gyártó vesz részt benne.

Mint előbb belinkeltem, sajnos a gyártók nem nagyon foglalkoznak a frissítésekkel, amiben a Google is ludas, mert a Nexus készülékek frissítése sem a legjobb.

Igazán én is várok egy jó Android riválist, de az, csak nem akar megjelenni.

Ubuntu: hááát... . Ez sem lenne rossz, csak jó kérdés, mi lesz vele? Van egy pár okostelefon, pár másikra meg fel tudod tenni és kész. Nem tudni hova tart, mi lesz még belőle.

A többiek vagy kihaltak, vagy olyan aprók, hogy alig nyomnak valamit a latba.

2016. okt. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az android sztem fő előnye hogy nyílt forráskúdo így a legjobban személyreszabható
2016. okt. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es és sajnos a legsebezhetőbb,Google és az Applenek van Magyarországi irodája?
2016. okt. 27. 21:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek van Magyarországon is irodájuk. Google-nek ha jól tudom, a VIII. Kerületben van, a Nagykörút és a Kiskörút között.

Viszont kis utánajárással ezt is még lehet tudni.

2016. okt. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!