Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy iPhone lehet vírusos?

Egy iPhone lehet vírusos?

Figyelt kérdés

A laptopom szervízbe került, mert levelezőrendszerből vírust szedett be.

Ami a laptopomon rajta volt, mindent át raktam telefonra is, és nagyon sokszor lefagy és néha furcsa betűtípussal ír az iPhone 6s-em.

Lehetséges, hogy arra is ment vírus?

És ha igen, egy gyári visszaállítással meg tudom ezt oldani?



2016. okt. 26. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet az is vírusos, de csak specifikusan arra a rendszerre írt vírustól. Első körben egy vírusirtás is elég lehet.


Amúgy ez nem igazán értem, hogy a laptopon tartalmat hogy és miért raktad át. Egy laptopon jóval több adat van jellemzően, mint ami egy telón elfér. Programokat nem tudod átrakni, dokumentumokat és médiafájlokat nincs értelme telón tárolni. Akkor már külső vinyón vagy felhőbe.

2016. okt. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak olyan malware-k, amelyek képesek a számítógépre csatlakoztatott eszközökre további malware-t is telepíteni, de elég ritkának mondhatók. Az viszont példa nélkül álló lenne, hogy ugyanaz a malware képes legyen windowsos PC-t és iOS-t is megfertőzni - ha tehát nem dugtad rá a gépedre a telefont, hanem csak pl Google drive-on keresztül másoltad át a fájlt vagy email csatolmányaként nyitottad meg, akkor kizárt, hogy fertőzésről lenne szó.

Gyári visszaállítás esetleges fertőzést mindenképp megoldaná, mert akkor a teljes rendszer felülírásra kerül.


#1: iPhone-on semmi értelme víruskeresőt telepíteni, mivel minden az alkalmazás (és így a víruskereső is) csak saját fájljaihoz fér hozzá.

2016. okt. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyet ertek az elottem szoloval. Egy gyari beallitasok visszaallitasa megoldja a problemat, virusirto hulyeseg. Az iphone nem tud virusos lenni, vagyis ha meg veletlenul virusos appot vagy fajlt teszel ra, az nem tud semmit megfertozni.
2016. okt. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"...Az iphone nem tud virusos lenni, vagyis ha meg veletlenul virusos appot vagy fajlt teszel ra, az nem tud semmit megfertozni...."

Épp elég az, ha az az egy virusos alkalmazás hozzáfér kamerához, cimjegyzékhez, stb


[link]

[link]

[link]

2016. okt. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gyári visszaállítást csináltam, és azóta nem produkál furcsaságokat.


A laptopomat elvitték újratelepíteni, akkor még nem tudtam, hogy vírusos, és addig mindent a telefonomon tároltam.

2016. okt. 28. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!