Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit kell leellenőrizzek hogy...

Treblemaster kérdése:

Mit kell leellenőrizzek hogy eredeti-e az iPhone amit akarok venni?!

Figyelt kérdés
Egy iPhone 6-ot akarok venni használtan,találtam is jó áron de mikor letesztelem a telefont mit kell megnézzek hogy biztos eredeti-e.És ha már itt vagyunk mit jelent az hogy leblokkolt iCloud (ez nem tartozik az első kérdés konkrétumához)

2016. nov. 1. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ha kéz alól veszed, akkor kicsit nagyobb a kockázat hogy kamu, mert egy GSM bolt nem hiszem hogy ezzel kockáztatna, de van pár egyszerű módszer amivel könnyen le lehet ellenőrizni.

-Én mindig azt mondtam hogy már 1 dologból ki lehet deríteni hogy igazit akarnak e eladni nekünk, vagy klon-t. Mégpedig hogy milyen a kamerája. Mivel a klon telefonok max 60-100 dollárba kerülnek, így a kamera minősége alapvetően meg sem fogja tudni közelíteni egy normális minőségű telefon kameráját. Max ha nem tudnád eldönteni, akkor csak simán indítsd el a Kamerát és (alul írja hogy hol van épp) húzd át a Lass. -ra. (Lassított felvétel/videó) 5s től felfele az Iphone tud Lassított felvételben videózni. (Volt már kezemben klón, papíron 8 mp volt, de kb VGA kamerának felelt meg :D) Ha a kamerája jó akkor már szinte biztos hogy nem fogsz klon venni.

-FaceTime- Megnyitod és ha halványan látod a szöveg mőgőtt magad akkor Igazi. Ezt a Klónok nem tudják, azok csak a sima Tárcsázóba fognak elvinni.

-A telefon tárhelye. Beállítások- Tárhely és iCloud Na és itt az eredeti kiírja hogy mennyi a foglalt, mennyi Elérhető. A kamu ezek mellé még be fogja tenni hogy van e SD kártya behelyezve és az hogy áll. És ugye az Iphone-ba nem lehet tenni SD kártyát.

-A Naptár: mindig az épp aktuális dátumot mutatja, a klon ha jól tudom mindig 28-át, vagy 1jét szóval ha lehet ne 28/1-jén vedd a telefont. :D

-Ha van Wifi akkor még ezeket is meg tudod nézni: AppStore ha a Play Áruházba visz akkor Klón. Hasonlóan az iTunes Store-nak is meg van a maga Áruháza, ha pl Bedob egy Spotyfy-t akkor fake.

-A gyári Óra, Állandóan megy, a másodperc mutatóját látod menni, mindig a pontos időt mutatja.

Meg ugye meg kell nyomkodni, egy 6-os Iphone meg egy klón Iphone-t sebességben össze sem lehet hasonlítani. Nem tudom milyen telefonod volt előtte, de a klón attól szinte biztos rosszabb teljesítményben. Most így hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem tudtam valamit segíteni.

2016. nov. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1# Komolyan? Nem lenne egyszerűbb felmenni az imei.info-ra beütni a készülék számát és ha azt írja hogy iphone akkor jó ha pedig mást dob ki/ismeretlen klón...


"leblokkolt iCloud"

Gondolom ez a lopott készülékeknél van. Azt egyszerűen leellenőrzőízheted, hogy az eladó ki tud jelentkezni az icloud fiókból te pedig bele léphetsz a tieddel

(meg persze az iphone keresési funkciót kikapcsolja)

2016. nov. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!