Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek iPhone 7-et, vagy...

Szerintetek iPhone 7-et, vagy Oneplus 3-at vegyek?

Figyelt kérdés
iPhonet kb. 175-ért tudnam megvennj, a Oneplust 125-ert. Nekem nagykn tetszik a Oneplus, csak nem tudom, hogy be fog e 2-3 ev utan lassulni.
2016. nov. 4. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Iphone 7.
2016. nov. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

One Plus alig pár éve jelent meg, míg iPhone-t lassan 10 éve adják ki. Utóbbinál vannak tapasztalatok, pl. sok éven át kap frissítéseket, a zárt rendszer előnyei is jelentkezik nála.

Ellenben drága, amiért fizetsz, abban benne van a marketing költség is, viszont rengeteg fejlesztést adnak bele + átalakító kell ahhoz, hogy mással használd (és iTunes)

One Plus a marketing költséggel spórol, viszonylag a legjobb hardvert rakják bele. One Plus 3 már frissíthető a Nougat-ra, elvileg a OP2 is, de gyakorlatilag még nem (lehet hogy nem is lesz). Ezt érdemes figyelembe venni, meg azt is, hogy maximum pár éven át kapnak frissítéseket az Android telefonok - [link]

Bár lehet, hogy az OP3 később is megkapja a frissítéseket és a Google Pixel, de erre nem tenném rá a nyakam.

Ellenben nem kell annyira odafigyelni a kompatibilitáaokra, Windows gépre, sem kell semmi extra, bár ez a telefon microUSB-C-t használ (ami jelenleg nem teljesen elterjedt, de valószínű, hogy pár éven belül, csak az lesz).

Minden esetre, két külön világ, aminek megvannak a maga előnyei és hátrányai.

2016. nov. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Oneplus 3 kibír 3 évet simán ,sőt még többet is. Olvass róla teszteket, mindenhol azt írják,hogy jó.
2016. nov. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Alex Fly ***** válasza:
@2: nagyjából. Csak egyet nem tudok: mi a zárt rendszer előnye az open source-al szemben? Mert a rengeteg hátrányt ismerjük...
2016. nov. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Figyelj... Ez a döntés csak tőled függ. Nekem OP3-am van és nagyon meg vagyok vele elégedve. Még egyszer nem fagyott le. Ezelőtt iPhone-om volt és egyáltalán nem hiányolom. A 7-es egy jól összerakott telefon. Ezek mellett: Vízálló és IOS van rajta. Nekem csak ez a 2 dolog imponál az új iPhone-ban. Az OP3-ban ezeken kívül szinte minden jobb pl.:

- Legfőképp az árkülönbség

- Dual SIM

- 6GB RAM (ami miatt a teló évekig bírni fogja)

- Type-C (mondjuk iPhone-nál meg lightning kábel)

- Dash töltés

- Sokkal nagyobb aksi

- Ja és 3.5mm-es jack xD (De azt pótólják valami kábellel)

Mondhattam volna mást is de még ezek között is van olyan amin elvetemült Apple fanok felriadnak: Mert elismerem az IOS egy olyan jól optimalizált rendszer hogy nem kellenek annyira jó specifikációk... Mégis csak az OP-t tudom ajánlani. Mikor megrendeltem én is féltem hogy esetleg nem lesz olyan mint amilyennek mondják de pozitívan csalódtam. Egyetlen bajom a telefonnal az átlag emberek reakciója: Mi ez a telfon?, Mi ez a márka?, Ennek a neve HTC Oneplus vagy mi?

De nyugi aki kicsit is ért a telefonokhoz az már messziről kiszúrja hogy ez egy baromi jó telefon. :)

2016. nov. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!

Én inkább az OP3-at venném az Android miatt, de tényleg attól tartok, hogy be fog lassulni, nem kap szoftverfrissítést. Főleg ez a kettő problémám van, mert ezenkívül szerintem sok dologban veri az iyphonet, pl.: dash charge, akksi, ujjlenyomat ( bar ez eleg mi degy), meg az árban....ha lenne boltja magyarországon tuti azt venném, de igy nagyon el vagyok bizonytalanodva...mert ugye nem olyan ksmert gyarto.......csak a fent említett 2 problémám van. (Nem 2evre venném a telefont

2016. nov. 6. 11:41
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha valakinke mar régebb óta megvan a Oneplus 3-a, akkor nagyon örülnék, ha elmondaná a tapasztalait, belassult e stb...:)
2016. nov. 6. 11:52
 8/11 A kérdező kommentje:
Vagy inkább ugy kérdezem, hogy a Oneplus 3 fogja e bírni 3-4 évig lassulás és fagyás nelkül, és hogy fog e folyamatosan kapni szoftverfrissítést. Legyszives, nagyon fontos nekem!!
2016. nov. 6. 17:12
 9/11 anonim ***** válasza:

8# erre senki sem adhat választ mivel még nem annyi idős a telefon, persze mindenki mondja hogy "húú 6gb rammal tuti nem fog lassulni" aztán majd kiderül, hogy mi lesz..


Gondolom, mivel a lassulásról kérdeztél ha tippelhetek android user vagy akinél mindig belassul a teló egy idő után...

Szerintem próbáld ki az iphone-t/ios-t

2016. nov. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogyan látom, az Op2 is megkapta az Android 7-es frissítést.

Azért még mindig nincsenek többéves tapasztalatok, mivel még mindig pár éves márkáról beszélünk.

2016. nov. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!