Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért NEM éri meg a Samsung...

Miért NEM éri meg a Samsung Galaxy A5 2016?

Figyelt kérdés

Ugyan ezen az oldalon egy hozzászóló azt írta, hogy mindent, csak azt ne. Mellékelt egy linket is. Azon az oldalon a hozzászólók az ár-érték arány miatt nem ajánlották. (Pedig már nem 130, hanem 100 ezer forint.)

Kifejtené nekem valaki bővebben, hogy miért nem ajánlja? Miért nem éri meg?


2016. nov. 6. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Isten igazából azért, mert mondhatni hogy RETTENTŐEN eltért már a mobilpiac. Nem minden a nagyobb gyártók körül forog már egy ideje. (Lásd.: Samsung,Sony,LG)

Itt a GY.I.K. on is előszeretettel ajánlják a másoknak "semmitmondó" márkákat.


Személy szerint én is mindig utáltam a Samsungot(androidban),de én azon a véleményen vagyok mostanság, hogy viszonylag összeszedte magát a Samsung is a TouchWiz kezelőfelületével, mostani modellekben már nem mondhatni teljes mértékben, hogy megbízhatatlanok.

Ismerősi körömben is van J, A széria is (2-3 hónapja, fél éve), és hiszitek vagy sem kedves "noname" márkát ajánló, Samsungot fikázó emberkék, semmi bajuk sincs velük.

Az már megint más kérdés, hogy igenis ár-érték arányban NEM a legjobb, de mégis inkább egy Samsung, Sony-t avagy esetleg egy Huawei-t vennék.

2016. nov. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát mikor megjelent nekem is leesett az állam hogy egy középkategóriás processzorral szerelt telefont mégis hogyan gondoltak 130 ezerért kínálni?

Nem akarok belemenni túlzottan a specifikációkba. De! Egy kis hasonlítási alapot azért ide írok:


A Samsung Galaxy A5(2016) a MediaMarkt-ban 100ezerbe kerül.(Árukeresőn Sufni GSM 77ezertől) Ez a telefon Antutu teszten kb. 40-42 ezret pontot tud.


Hogy egy másik ujjlenyomat olvasós telefont vegyünk például:

Huawei P9 Lite, A Media Markt-ban 80ezerbe kerül(Árukeresőn 65ezertől indul)

Nos ez a telefon Antutu-n már 52-54ezret is kipörget, amivel már erősen a középkategória felső részében tudhatja magát. Vagyis kevesebbe kerül, mégis többet tud!

Az megint egy más kérdés persze hogy kinek mi tetszik :)

2016. nov. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elso, ezt en sem ertem sose, hogy ilyen xiaomi meg egyeb noname telefonokat hogy tudnak ajanlani. Nem tudom ki, higy van vele, de en egy nonsme olcso kinaiban nem bizok, esetleg a Huaweiben. Es ne jojjon senki azzal, hogy mondent kinaban gyartanak, mert a gyartas es a tervezes ket kulon dolog.
2016. nov. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 Hát..én inkább azt szűrtem le az első válaszló hozzászólásából, hogy ő sem ajánlja a "noname" telefonokat. Esetleg én értettem félre?

Tételezzük fel, hogy az A5 egyszer csak besz@rik. Belassul, befagy, stb. Szervíz, szoftverfrissítés. Pár 1000 forint. De megéri. Nekem most jelenleg egy régi LG-m van. Nagyon lassú, szinte nem is használom. Arra bizony már nem érdemes költeni. De egy olyan jó telóra, mint az A5, szívesen kifizetek max 2 évente 4-5000 forintot.

Ott van az iPhone. Jó telefon, nade az...! Több százezer forintokba kerülnek, és ugyanazt tudják, mint a többi középkategóriás Samsung vagy egy Huawei telefonok. Ha lenne rá keret, tuti, hogy iPhone-t vennék, de még akkor is húznám a szám, mert nem éri meg a pénzét...

2016. nov. 6. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Marmint egyet ertettem az elsovel.
2016. nov. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor én értettem félre. Elnézést...
2016. nov. 7. 07:24
 7/7 anonim válasza:

Bírom ezeket a kínaibubusokat!

Miért nem vesznek kínából egy Tata Indicát, hiszen olcsóbbak, és 30 lóerővel erősebbek is mint egy Ford Focus!

Aztán lehet romolgatni, meg kínába visszapostázni szervízbe, nem lényeg, nem napi használati tárgy.

2016. dec. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!