Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha beteszem az sd kártyát a...

Ha beteszem az sd kártyát a telefonba, vagy a laptop kártyaolvasójába, mindig azt írja ki hogy sérült a kártya. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Ezután kiírta, hogy formázzam, de nem tudta leformázni se a laptop se a telefon. Előtte működött. Most vettem új telefont és beállítottam a kártyát, hogy belső tárhelyként funkcionáljon. Át is rakott sok mindent utána rá a telefon belső tárhelyéről így sok helyet felszabadítva. Aztán mivel még mindig kevés volt a hely áthelyeztem rá a hearthstone nevű játékot is. Mivel utána a játék nem működött (nem ismerte fel a játék indítója, hogy telepítve van) ezért újra akartam formázni a kártyát, de onnantól már ezt a hibát írta ki.

2016. nov. 16. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:
két dolgot tehetsz. Az egyik, hogy kiveszed a kártyát a telefonból, majd megkeresed a legközelebbi szemetest és belehelyezed. A másik, hogy új vásárlásakor leadod a régit.
2016. nov. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És mitől romolhatott el ilyen hirtelen? Attól, hogy belső tárhelyként formázta a telefonom?
2016. nov. 16. 09:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Talán mert több bőrt akartál lehúzni róla, mint ami rajta volt.
2016. nov. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az uj telefonokban van ilyen funkcio, hogy el lehet dönteni hogy hordozható tárhelykent hasznalja a kartyat vagy hasznalhatja-e belso tarhelykent, ezaltal a programok erre is telepulhetnek es helyet szabaditanak fel a belso memoriaban. Tehat ez egy alap funkcio volt ettol nem kellett volna megserulnie ugy, hogy meg formazni sem lehet es hasznalhatatlanna valjon.
2016. nov. 16. 10:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Viszont minél többször írod/olvasod annál többször használod. Tehát több használat=nagyobb igénybe vét, ami = előbb romlik el.. Egy mibil app többször írja/olvassa a zt a kártyát, mintha csak, háttér tár a telefonban és csak média tartalom megy rá.Ezt persze nem reklámozzák.


A Pc-k winchestere is ugyanígy van, minél inkább használod, minél több az írás/olvasás annál előbb fingik ki.

2016. nov. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Windowszos gepen probaltad megformazni? Ha ott sem megy akkor tenyleg kuka.
2016. nov. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 4 Itt van egy cikk ennek a funkciónak a leírásáról:

[link]

A legfontosabb dolog ez:

After I adopt an SD card as internal storage, can I use this card in another device or my laptop?


No. The card must be kept in the device. Another device (laptop, camera) will not be able to view the content on the card. If an adopted SD card is removed from a device, the system will request that the card be reinserted; you will lose access to apps and data on the card until it is safely re-inserted.


IMPORTANT: If an SD card set up as internal storage is removed from the device, it can cause card corruption. There is no guarantee that, upon re-insertion, the device will still be able to read the card as it contains a unique encryption key.

Ennek az a lényege, hogy nem fogod tudni más eszközben használni a kártyát, ha kiveszed a kártyát, akkor a rá telepített alkalmazások sem fognak működni, amíg vissza nem teszed

2016. nov. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na jó jó, de ettől ne lehessen formatálni?
2016. nov. 17. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel én is tisztában vagyok, akkor nem írtam volna ide ha ez lenne a gond. A kártyát a telefonban se tudom használni, nem csak más eszközökben.
2016. nov. 18. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!