Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Bluetooth 5. 0 hatótávolsága...

Bluetooth 5. 0 hatótávolsága 100 méter, ez igaz? Mikor fog elterjedni az 5. 0?

Figyelt kérdés

Angol Wikipedia-n olvastam még a nyáron amikor megjelent az 5.0 szabvány, hogy állítólag 100 méter lesz a hatótávolsága. Igaz ez?

Mikor fog széleskörűen elterjedni az eszközökben?



2016. nov. 27. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Eddig is volt 100 m hatótáv, így nem indokolt a tömeges elterjedés.

Egy évet saccolok rá, de lehet hogy már a nyáron találkozhatunk vele.

2016. nov. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miképpen érhető el a 100 m hatótávolság?
2016. nov. 27. 14:52
 3/5 A kérdező kommentje:
Mármint az eddigi Bluetooth változatokkal. Én úgy tudtam csak pár méter és azt is tapasztaltam. X méter után már elkezd szakadozni-nem szól tisztán stb.
2016. nov. 27. 14:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez is csak egy újabb baromság, mint az 5Ghz-es wifi, hogy jujj de jó, közben feleannyira sem jó mint a 2Ghz-es.
2016. nov. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudtam csak pár méter és azt is tapasztaltam."


Nem mindegyik osztály tudja a 100-at.

[link]

Mobilban 4-es vagy 3-as van, hordozható cuccokban pedig általában 2-es. Az 1-es az elég ritka, bluetooth stick és rádió amivel a gyakorlatban találkoztam, meg orvosi felszerelésben láttam még. Van drágább bluetooth hangszórókban is. Az olcsóbbakra meg csak ráírják.

[link]

[link]

A széleskörű elterjedése szerintem úgy jár majd mint a CD. Mire olcsó lett, jöttek a szilárdtest memóriák és kihalt a technika.

2016. nov. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!