Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez mit jelent? Mi lehet a gond?

Ez mit jelent? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Android

Hangerő csökkentés+bekapcsoló gomb egyidejű lenyomása után ez a képernyő fogad és nem reagál semmire.


[link]


Hangerő növelés+bekapcsoló gomb egyidejű lenyomása után:

Fekete kép, fehér szöveg


Bootloader 09.10

Battery OK

OK to Program

Connect USB

Data Cable


normál bekapcsoláskor:

a képzár feloldása után fekete a kijelző, csak a felső állapotcsík látszik (óra, térerő,stb stb). Ezt le tudom "húzni, de itt nincs semmi


Mi lehet a gond?


A telefon rootolt Motorola Defy MB525

A gyerek kezelésbe vette...

Lehet valamit "elállított"?



2016. dec. 1. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

" telefon rootolt"


itt kezdődik a baj.

2016. dec. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Önmagában az nem baj, hogy ha rútolt, sok appnak kell. Mikor látod a mellékelt képet, nyomd egyszerre a hangerő le és fel gombokat, azzal belépsz a gyári recovery menübe. Ott először hajtsd végre a wipe cache partition műveletet, majd reboot system. Ha ez nem segít, akkor marad a wipe data/factory reset.
2016. dec. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

wipe cache partition - nem segített


wipe data/factory reset - ez sem. ez fogad normál bekapcsolás után:

[link]


hiába tapicskolom, bököm, húzom, nem reagál, csak kivilágosodik a droidrajz és ennyi


próbáltam sim kártya nélkül is, ekkor kiírja, hogy nincs sim, tegyek bele

próbáltam másik szolgáltató simjével (kártyafüggetlen a telefon), így sem enged tovább

próbáltam megint wipe data/factory reset-et, de ugyan ez a helyzet


lehet még valamit csinálni?


Mellesleg, köszönöm az eddigieket! :)

2016. dec. 2. 07:52
 4/12 A kérdező kommentje:

megpróbáltam felhívni a telefont

kicsörög 2 másodpercig, aztán a hívónál elkezdi darálni a szöveget, hogy "átmenetileg nem kapcsolható"

2016. dec. 2. 08:00
 5/12 anonim ***** válasza:

A kérdésben írtad, hogy elérhető a Bootloader, tehát még nincs veszve a készülék. Így van rá lehetőség, hogy kábelen feltegyél rá egy gyári romot. Itt a leírás, már használtam totál fejreállt Defy Plusnál, működik a módszer:

[link]

[link]

Ha rátolsz egy gyári romot, akkor az esetleges eddigi szoftveres problémákat ki tudod küszöbölni. De hogy előtte a kölök mondjuk a földhöz is csapkodta és nem jó pl. az érintőképernyő, az már más tészta lesz.

2016. dec. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak be kéne állítani. Alapállapot. Válassz nyelvet oszt állíts be mindent újra. Ennyi.
2016. dec. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

az érintőképernyő rendben, mert amikor tapicskolnám a droidot, azt érzékeli, meg betudom állítani a nyelvet is


megpróbálom a gyári romot feltenni


Köszönöm az eddigieket!

2016. dec. 5. 07:37
 8/12 A kérdező kommentje:

telepítettem a drivert

telepítettem az rsdlite-ot

újraindítottam a gépet

elindítottam az rsdliteot

bedugtam a telefont

a windows pittyentett egyet

az rsdlite nem látja a telefont


próbáltam úgy is, hogy előbb a telefont dugom be és utána indítom az rsdliteot, de így sem érzékeli


betallózom a romot, ekkor csak a "kicsomagolás"-t vagy a "mégsem"-et tudom választani, a "kicsomagol és flashelés indítása" le van tiltva

ezután kicsomagolja a cuccost és a "start" gomb megnyomható

hiába nyomom nem csinál semmit


a kábel jó

2016. dec. 5. 08:57
 9/12 A kérdező kommentje:
2016. dec. 5. 09:12
 10/12 anonim ***** válasza:

A kérdésben Motorola Defy MB525 szerepel. A képen meg egy Defy Plus romot tallóztál be. A Defy, Defy Plus nem ugyanaz a készülék, az utóbbi az MB526.

[link]

[link]

Ettől még a programban valóban nem látszik a készülék...

2016. dec. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!