Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont ajánlotok 20...

Milyen telefont ajánlotok 20 forint alatt?

Figyelt kérdés

Karácsonyra megajándékoznám magam egy telefonnal. Egy huszasnál nem igazán akarok többet költeni. (Persze belefér, meg minden, de másra gyűjtök. :) )


Ilyen szempontok alapján szeretnék:

"Szögletesebb" alakja legyen.

Legalább 5 megapixeles hátlapi kamera (8-as jobb)

Bírja a 3-4órás YouTube videókat lemerülés nélkül.

Nagy belső tárhely (ami nem microSD-s), hogy ne zaklasson a helyhiány miatt, amikor nincs is rajta semmi.

Nagy és tiszta (részletes) kijelző.


Aki olyanokat írna, hogy menjek be egy Tesco-ba vagy egy Euronics-be és vegyek random egy telefont, annak üzenném, hogy a mostanimat így vettem két éve. Már akkor is egy alsókategóriás telefonnak számított, most meg pláne. Inkább hallgatok rátok, és olyat választok amivel másnak is pozitív tapasztalata van.



2016. dec. 2. 20:01
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
+használt, szóval nem biztos hogy normálisan tud működni.
2016. dec. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim válasza:
Vezezékest.
2016. dec. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Alex Fly ***** válasza:
47%

Az mit jelent, hogy ez mind csak szöveg? Talán szöveget szereltek bele SoC helyett? Vagy hogy vagy hogy az a full HD IPS kijelző, amit a világ egyik legjobbjának tartanak, szebb képet ad, mint a másik telefon HD-ja? És ha ismernéd, akkor azt is tudnád, hogy egyáltalán nem "zabálja az akkut". Éppen egyik előnye a magas SOT -gyártói rendszerrel sem kiemelkedő az 5 óra, ami nem rossz teljesítmény. Főzött ROMokkal ennél több is elérhető. Átlagos midennapi használattal a kétnapos működési idő simán hozható.

"ha 1 nap alatt betelik a tárhely és semmit sem tudsz vele kezdeni?" Ez a mondatot nem tudom értelmezni. Miért telne be egy nap alatt a tárhely csak azért, mert nem egy idei konstrukció? A mai telefonok jelentős része sem tartalmaz több tárhelyet, ezek szerint azok már megvételkor használhatatlanok lennének?

Attól még, hogy több éves, még nem jelenti azt, hogy ne egy prémiumkategóriás készülék lenne. A két generációval fiatalabb SGS6 sem képes azt nyújtani, mint ez a szerkezet...

A tárhely kerdése pedig nem csak annyi, hogy "nem bővíthető"... Egyrészt a 16/32 GB teljesen használható, másrészt alapból integrálva van a rendszerbe a DropBox illerve Box kezelés, harmadrészt szinte bármeddig bővíthető pendrive, HDD, stb. segítségével... És ami a legfontosabb: sokkal dinamikusabban kezeli, mint egy MTK chipsetes modell. Hiába bővíthető az userspace akár terabyteos memóriakártyákkal, ha a /data partíció méretét szűkre szabják. Több telefonnal találkoztam (nem eldobható dzsunka gyártótól, hanem neves kínai cégektől), ahol a mindennap használt appjaimat csak akkor tudtam mind feltelepíteni, ha újrapartícionáltam az egészet.

A G2-vel ilyen gondom nem volt...

Nem véletlen, hogy sokan használják a mai napig: egyszerűen nincs a piacon olyan alternatíva, amire érdemes lenne lecserélni...

2016. dec. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"ha 1 nap alatt betelik a tárhely és semmit sem tudsz vele kezdeni?" Ez a mondatot nem tudom értelmezni. Miért telne be egy nap alatt a tárhely csak azért, mert nem egy idei konstrukció? A mai telefonok jelentős része sem tartalmaz több tárhelyet, ezek szerint azok már megvételkor használhatatlanok lennének? "


Na most akkor mondok neked valamit. 16 GB ma már semmire sem elég. Csak a gyári alkalmazások frissítése el tud foglalni pár gigát, emellett gondolom még letöltesz pár dolgot és már be is telik a tárhely. A többi telefonnál más a helyzet, csak beraksz egy 64GB-os memóriakártyát és meg van oldva a dolog, de a G2 nem bővíthető. Szóval ennyit erről.

2016. dec. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Most mutatok neked valamit. Nekem is 16GB-os a telefonom, de ebből(ahogy a többiből sem) nem 16, hanem csak 10GB használható fel. Ez nagyon kevés. Nekem úgy van, hogy minden a memóriakártyán van, csak az előretelepített alkalmazások vannak a telefonon(amik a frissítéseikkel egyre tőbb helyet foglalnak).

[link]

Nézd csak meg a memóriakártyán mennyi hely foglalt. Ha nem lenne bent a kártya, a telefonra nem fért volna rá. És csak pár hetes a telefon. Ezen gondolkozz el.

2016. dec. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
De persze amit leírtam az mind hülyeség, ha bővíthető a memóriája, de árukeresőn azt írják hogy nem.
2016. dec. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 Alex Fly ***** válasza:

16 GB bőven elég az éppen használt adatoknak. De ha nem, akkor ott a 32 GB-s verzió.

Persze az is igaz, hogy ha valaki minden hülyeséget ott akar tárolni, akkor meg lehet tölteni akár több terabyteot is.

Az igaz, hogy nem fogok beletenni egy 64 GB-s SD-kártyát, ami majd annyiba kerül, mint a rendelkezésre álló keret. Ha szükséges, akkor rádugok egy pendrájvot vagy külső winyót.

Amúgy sem érek túl sokat azzal, ha növelem az userspace-t, ha a rendszermeghajtó van alulméretezve. Inkább kezelje dinamikusan a /data FS-t. Ha a felhasználói tárhely kisebb, az még mindig jobb, mint ha a rendszernek és az appoknak nincs elég hely...

2016. dec. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
16gb egyszerűen nem elég normális felhasználásra. Aki azt álítja hogy elég az még az életben nem használt normálisan okostelefont
2016. dec. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Amúgy csak 6 ezer forintba került a 64GB-os kártya.
2016. dec. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

16GB-os Mi3-am van, tele appokkal (GPS is) és pár játékkal, mégsem telt be a tárhely. Akkor most mi van?


A felesleges sz_rokat rendszeresen törlöm. Ezt hívják takarításnak, pont úgy mint otthon is fogod és leviszed a szemetet. Már ha nem ganédombban akarsz élni.

Feleslegesen még képeket sem tárolok rajta. Minek? Úgysem nézegetem őket. Ott van az online tárhely, hogyha nagyon meg akarom osztani vagy valakinek megmutatni. Ráadásul sok szemét még lassítja a telefont is. Pl a képnézegető betöltését. Zenét eleve streamelve hallgatok az sincs rajta.

Hiába no a normális felhasználás ahogy itt egyesek okoskodnak a felhő alapú használatot jelenti ma. Persze ha valaki telesz_arja hülye játékokkal a telefont meg minden fos programmal amit egyébként hónapokig nem használ sőt akár fél-egy évig sem, akkor tele lehet pakolni, minden sz_rral.

2016. dec. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!