Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonra, vagy laptopra...

Otaku1238 kérdése:

Telefonra, vagy laptopra milyen alkalmazások vannak amivel rajzolni lehet?

Figyelt kérdés
Jó minőségű érdekelne, és olyan amit könnyen lehet használni.

2016. dec. 3. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Oprendszer?
2016. dec. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
adobe photoshop
2016. dec. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ms paint
2016. dec. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
A "könnyű használni" sehogy sem fér össze a telefonnal. Telón rajzolni mindenféleképpen halál. Ujjal meg főleg, de még úgyis, ha van hozzá tapizós pálcád (nem tudom, mi a neve). Egyébként az Autodesknek is van valami rajzprogramja, nem tudom pontosan, mi a neve, de szerintem megtalálja, ha beírod, hogy Autodesk Sketch
2016. dec. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utólag nézem, hogy a laptop is jó. Professzionális rajzoláshoz mindenképpen a Paint Tool Sai és a Photoshop párosítást ajánlom. De már a Paint Tool Sai is fantasztikus dolgokra képes (nem ingyenes, de könnyen leszedhető).


Ha ingyenes programot akarsz, akkor pedig Gimp. Sokban hasonlít a Photoshopra.

2016. dec. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amire a 4-es válaszoló gondol, az az Autodesk Sketchbook. A sima tabira/telefonra ingyenes, a Pro fizetős (bár hozzá lehet jutni "akciósan" is). Nekem az androidos tabletemen ilyen van, de nem igazán használom, mert mint mondták, nem lehet olyan szépen doolgozni sem ujjal, sem érintőceruzával. Azt hiszem az Autodesknek van Windows-kliense, egyszer mintha felraktam volna, de nem nagyon használtam, inkább a Photoshopot.

De egyiket sem lesz könnyű használni. Ezeket is meg kell tanulni, mint mindent.

2016. dec. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4 és #5 vagyok.

#6-os, köszönöm a korrigálást, az Autodesk Sketchbookra gondoltam.

Most hirtelen még a Krita jutott eszembe, kevésbé ismert program (legalábbis magyar felhasználók között), viszont szintén ingyenes, és szintén nagyon jó dolgokat lehet vele csinálni.


Annyi gondja lehet, hogy ha jól érzékelem, nincs támogatottsága mindenféle rajztáblához (mint például Genius és Trust). Ez nem tudom, hogy csak a nyomásérzékenységre van-e hatással, érdemes ellenőrizni. Ha Wacomod van (vagy egérrel próbálkozol), akkor elvileg problémamentesnek kell lennie.

[link]


#6-osnak viszont igaza van abban, hogy ha jó minőségű programot szeretnél, akkor azt tanulnod is kell, és nem lesz olyan egyszerű, mintha MS Paintet használnál (amivel amúgy szintén lehet jó dolgokat összehozni, ha megvan hozzá a tapasztalatod).

2016. dec. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!