Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Biztos vagyok benne, hogy az...

Biztos vagyok benne, hogy az Apple termékei, de ha pl az iPhone 7 egy vagyonba kerül, és hardverileg még sem veszi fel a versenyt más gyártókkal? Nem a processzorra gondolok, azt tudom, hogy erős.

Figyelt kérdés

Na meg azt is, hogy az IOS nagyon jól van optimalizálva. De mért kellet egy olyan felbontású kijelzőt beletenni, amit más gyártók a belépő szintű modelljeikbe tesznek, vagy még oda se? Ennyi pénzért legalább egy FHD-t érdemelnének a vevők. És ha az OLED kijelzők már más termékekben elérhetők, és köztudott, hogy a legtakarékosabb kijelző, gyönyörű élénk szinekkel, akkor 800€-ért hogyhogy nem fért bele az Apple költségvetésbe, hogy picivel exkluzívabbat nyújtsanak a vásárlóiknak?


A Jack dugó hiányát meg sem említem, tényleg ott a redukció, na meg nem olyan drágán már kaphatóak Bluetooth fejhallgatók (egy ilyen Bluetooth füles mondjuk 30€-ért kompatibilis az iPhone 7-tel? ).


De például a MacBook Pro-t miért kellett minden csatlakozótól megfosztani? Jó az USB C, nem bánnám, ha lenne rajta 2 USB C port, de mellé tehettek volna legalább 2 klasszikus USB 3.0-t. Szerintem még kicsit korai teljesen nemet mondani a klasszikus USB-re, ezzel még legalább 2-3 évet várhattak volna. Elvégre a számítógépes kiegészítők 90-95%-a USB 2.0, vagy 3.0 csatlakozóval rendelkezik.


Na és persze az se világos, hgy mitől olyan drága bármelyik MacBook. Meg Apple termék.


Nem problémáznék, ha valaki hozzámvágna egyet, használnám, de annyit nem adnék érte, amennyibe kerül. Extrémül túl van árazva, és ehhez képest egyáltalán nem kínál átlagon felüli teljesítményt. 2000€-ért olyan notebookot lehet kapni, ami a játéktól kezdve a videóvágásig szinte bármire jó, és még mellé marad 1000-ből vehetek egy elegáns, könnyű, hordozható és bőségesen elegendő teljesítményű ultrabookot. És talán még mindig nem karcolnám alulról a MacBook Pro árát.



2016. dec. 11. 23:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*Biztos vagyok benne, hogy az Apple termékei jók, de ha...
2016. dec. 11. 23:50
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

A következő kulcsszavak mentén kutakodj tovább:

- profitorientáltság

- kapitalizmus

- kereslet-kínálat

- piaci verseny

2016. dec. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem a 10 milliós balkáni körülmények határán tengődő Magyarország az elsődleges piac, hiába hisztizunk, ha máshol bizonyítja hogy arra amire használják tökéletes es erős a pozíciója, csak mi töredékét keressük annak, amit máshol alaposabb megfontolás nélkül el tudnak költeni. Ezek után minden száj tepes felesleges az arat illetően. Azt meg nettó baromság tagadni hogy a macos x rossz lenne. Érdekes h a legtöbb nagyvalllati környezet inkább ezt preferálja, ami nem a magyar ("jo meg a Windows xp is...") mentalitásbol nőtte ki magát illetve nem az utolsó fillért megrago felhasználója optimalizált rendszer. Itthon mindenki Ncore sorozatbarat, nézzsorozatokat használ, zenét YouTube downloaderrel szerez, gyakorlatilag arra néznek hülyén aki fizetne netflixért vagy vásárolna digitális másolatként zenét. De kabel tévénél meg mindig az a menő hogy van 120, mondjuk abból 40 sport csatorna másik 40 meg muzsikatv es társai. Azert nem hülyeség fizetni...

Lássuk be nem ilyen körülmények közé lett kitalálva ez az egész, nem csoda ha nem értjük, főleg ha megfizetni se tudjuk...

2016. dec. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy, ezt az előttem író is kifejtette, mi magyarok ezt sosem fogjuk megérteni. Mi kimaradtunk a hype-zuhatagból. Mi sokkal objektívabban látjuk a dolgokat.
2016. dec. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Iszonyat durván elszálltak az Apple Mac árai.

Még korábban ha hasonló gépet akartál, könnyűt, nagy teljesítményűt, akkor kb hasonló áron is kaptad.

Most viszont a szakmai oldalakon is azt olvasni, hogy nagyon durva az árazásuk.

Akik már legalább az elmúlt 5 évben követték az Apple tevékenységét, azok látják leginkább ezt.

Ráadásul az új gépek komoly készenléti idő problémával küzdenek.

A portokat elhagyni is nettó baromság volt ez tény. A szakma most ezen röhög meg sír egyszerre, hogy mindenféle hülye kiegészítő kell majd hozzá. :(

Valószínűleg nem Mac lesz a következő gépem, főleg az miatt a hülye irányvonal miatt amit most képviselnek.


Ami az iPhone kijelzőjét illeti, az totál rendben van. Minek kell háromszáz akárhány dpinél nagyobb felbontás, hogyha úgysem látod? Ez már csak parasztvakítás. Gyönyörű képe van, akkor meg minek? Nincs iPhone-om csak ésszerűen gondolkodom és látom, hogy milyen a kijelzője a többi telefonnak.

Az iPhone-ok ára, viszont tényleg a kapitalizmus, a szobizmus, a kivagyiságra (lásd Úri muri :) ) való hajazás, meg a hype miatt ennyi.

Emlékszem, hogy amikor először iPhone-t akartam venni, akkor még tökre rendben volt az árazása a többi készülékhez képest. Ha jól emlékszem i4 lett volna.

2016. dec. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%
A nagy felbontású kijelző virtuális valósághoz kell.
2016. dec. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

Mert a sok hülye így is megveszi, azért nem csinál normális telefont.

Amúgy elég megnézni egy apple konferenciát, olyan nevetséges az egész hogy csak na.

2016. dec. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
29%

BOCS AZ OFFÉRT.

Samsung,LG,Sony,Xiaomi... konferenciái,hogy néznek ki?

Jah azt senki nem tudja, mert senki nem nézi, max az a pár száz ember aki ott van.

Ellenben az apple Keynote-okat több tucat magyar oldal élőben közvetíti...


Én csak annyit mondok,hogy szerintem egyáltalán nincs túlárazva ugyanis a 2013-be vásárólt Iphone 5s-em a mai napig jól használható és még jövőre is kijön rá az új ios. Egy droidos telefont 4-5 évig nem használsz, mert max 1-3 évig jön ki rá új frissítés,és ennyi idő alatt szépen be is lassul stb...így meg 5 évente ki adok 250ezret egy telefonra, ha meg androidod haszánálnák 2-3 évente adnák ki 200ezret, akk melyik készülékek is a tulárazottak?

Egy Mercedes G35 40 millióba kerül, pedig ugyanolyan teljesítményű volkswagent már lehet kapni 10 millióért is. Na ja csak hogy a G35-öt 30 évig használod a VW-t meg 10 évig. Apple termékeknél is hasonló a helyzet.

2016. dec. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Figyelj már de a józsitól szeded az információkat? Az 5S-edet 3 éve adták ki, már borzaszt9 elavult. Ios10-zel fagy laggol. 1gbrammal nem lehet sok appot megnyitni, hátlapi kamera még elmegy (mármint 50ezres kategóriában) de az előlapi katasztrófa. Az üzemidő dől nem is beszéltem, örülsz ha normális használat mellet meg van a fél nap.

Frissítés? Note 2 android 7.0, igen igazad van 1-2 évig kapnak frissítést a droid telefonok. Le kéne szállni a földre. Samsung konferenciát azért nem nézi szinte senki (ami nem igaz) mert ők nem 60ezres mobilt adnak el 400ezerért.

2016. dec. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%

Szintén 5s felhasználó vagyok, amin ios10 van, annyira lassú és elavult vacak ez a telefon,hogy a 2015-ös Galaxy s6-ot lenyomja sebességben, söt az 1gb ramal több appot tudtam visszahozni újratöltés nélkül mint a S6 ha jól tudom a 4gb-al,

5S-en kiléptem a játékból, majd még pár alkalmazás megnyitása után ugyanott fojtattam ahól abbahagytam ellenben az S6 újratöltötte az egész játékot.


Amúgy az Iphone 7 előállítási költsége 300$ a galaxy S7-é szintén ennyi, a hivatalos áruk még is szinte megegyező, egyszóval nem csak az apple adja kva drágán a mobiljait.

De én mindig azt mondom ha valaki 200-250-et kiad telefonra az Iphonet vegyen mert hosszú évekig gond nélkül tudja használni.

2016. dec. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!