Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen mobiltelefon tudja ezeket?

Milyen mobiltelefon tudja ezeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok, segítséget kérek. Sajnos le kell cserélnem az ezeréves tégla Nokiámat (kb Nokia c2-00 hoz hasonló). Úgy érzem, az egyetemi ügyintézésemet nagyban megkönnyítené, ha okostelefont vennék, de egyáltalán nem értek hozzájuk. Tudnátok ajánlani valami nem csúcskategóriás fajtát, ami tudja a következőket:

- nem merül le fél nap alatt

- nem fagy le, nem megy tönkre az érintőképernyője

- szépen, tisztán fotóz

- nagy tárhelye van (vagy bővíthető)


Lehet, hogy lehetetlent kérek :) Pár éve egy kis ideig használtam egy Sony okostelefont, és az ezek közül pl. egyet sem tudott. Segítsetek, kérlek! Köszönöm



2016. dec. 21. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
iPhone 7. 256GB tárhely, egy napot kibír, nem fagy le, nem romlik el (ha nagy ritkán mégis, cserélik), egy ilyen kategóriás telefon nyilván "szépen, tisztán" fotóz.
2016. dec. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]

Ez nagyon jó , van ilyen a családba. Két nap az akku ideje aktív használatnál. Az ára meg elág baráti. Pont egyetemisták használják nálunk. Eu raktár, ingyen posta, nincs vám , nincs áfa.

2016. dec. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ez az a telefon, amit meg is fürdethetek, mert vízálló, de nincs jackdugója? Ilyen extrákra azért nem vágyom, meg szerintem ennyi pénzt azért nem áldoznék rá.

Ezt az előbb elfelejtettem írni, de jobban örülnék, ha nem akkora lenne a telefon, mint egy tábla csoki.

2016. dec. 21. 09:47
 4/13 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, neked is köszönöm, csak attól tartok, hogy nem mernék olyan márkájút venni, amiről életemben nem hallottam. (Mondjuk lelkes téglafon-használóként nyilván lehet, hogy nem noname, csak én nem hallottam még erről.)


Samsungból nem tudtok valamit ajánlani?

2016. dec. 21. 09:49
 5/13 anonim ***** válasza:
Maximum amit rátudnál fordítani pénzösszegben az mennyi volna? Sokkal jobban megkönnyítenéd a dolgunkat.
2016. dec. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 TR75 ***** válasza:

Az okostelefonok nagyjából ezt tudják, sajnos az aksi a gyengéjük.

Az, hogy az aksi mit bír, nagyban függ a használattól. Ha folyamatosan a telefont nyomkodod, akkor sajnos tényleg a fél-egy nap a jellemző.

A fagyás-lassulás az android egyik rossz tulajdonsága lehet, ha nem takarítod rendszeresen a memóriát. Ezen segíthetnek a gyári appok vagy a playről letöltött applikációk.

Esetleg lehetőség lehet egy okos strapatelefon, ami rendesen védve van, általában jó aksival gyártják. Sajnos hátrányuk a gyengébb hardver, és a gyengébb fényképező.

Szóval érdemes átgondolni, hogy milyen kompromisszumot vagy hajlandó megkötni.

Az érintőképernyő védhető fóliával (és tokkal), az aksiidő kitolható powerbankkal/külső aksival.

Ha nem akarsz túl sokat áldozni rá, akkor jó megoldás lehet egy nem friss modell, ahogy az utódokat ontják a gyárak, úgy leszek olcsóbbak az elődök, jó pénzért lehet találni 1 éves modelleket.

Amire érdemes odafigyelni, hogy ne nagyon vegyél olyan telefont, amiben 1,5-2 giga RAMnál kevesebb van (de leginkább legyen több), az android verziója 5.x-nél ne legyen régebbi semmiképpen, és az aksi is legyen lehetőleg 3000 mAh körüli. A saját belső memóriája pedig legyen minimum 16 GB (mert ebből az android lefog 6-ot). Ja, és azt is érdemes nézni, hogy enged-e micro-sd-re telepíteni - mert ez sem mindegyik márkára jellemző.

Érdemes teszteket nézegetni. Nekem most épp egy Honor 7-esem van. Huaweiről váltottam (végül is ez házon belüli váltás, a Honor a Huawei cucca). Mindkettőnek remek az energiagazdálkodása (a Huawei közel 2 év után is simán elvolt 2 napig), jól optimalizált a rendszere, nekem (aki azért nem a telefonra tapadva élek) teljesen oké.

A fényképezőtől amúgy nagyon sokat ne várj, telefonos kategóriában lehet jobb vagy rosszabb, de azért fényképezőgépes minőséget nem csinálnak (nagyon kicsi az optika, és ha szoftveresen javítanak a képen, annak mindig van hátulütője).

2016. dec. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Kedves kérdező,

az egyetemi ügyintézést általában a tanulmányi osztály lassítja vagy gyorsítja, így az a telefonod minőségétől nem változik. Tantárgyfelvétel esetén gyorsabban tudsz dolgozni, jelentkezni laptopról, ráadásul a kép is nagyobb, és nem kell zoom-olgatnod a kijelzőn, és bökdösni a betűket.


Az, hogy milyen gyorsan merül le a telefonod, főként a kijelző méretétől függ, tehát minél nagyobb (méretben és felbontásban), annál gyorsabban fog merülni.


A nem fagy le, nem megy tönkre az érintőképernyője részt felejtsd el. Mert mindkettő megtörténik, és a lefagyás meg a programoktól függ, nem a telefontól. Általánosságban azt vettem észre, hogy az iOS-en kevésbé dobálnak ki az alkalmazások, de előfordul, és a kommenteket olvasva egyes alkalmazásoknál, van, akinél még gyakoribb volt ez a jelenség.

A kamera képe elég jó, de tud borzalmasan zajos is lenni. Ha jó fényviszonyok vannak, akkor a legtöbb készülék egész jó képet készít, ha nem, akkor meg... nem.

Ha a tárhelyet nézzük, szerintem a 64GB-os iPhone is megfelelő méretű, nem akarod az egész életedet rajta tárolni, inkább érdemes lementeni időnként.


Összegezve, ha hosszú üzemidőt szeretnél, fagyásmentes életet, akkor inkább buta telefont érdemes választani. Szép képek: GO Pro.

Ha az okostelefon előnyeit mélyebben is kihasználnád (e-mail, IM, internetes telefonálás, instagram, GPS navigáció, BKV útvonaltervezés, menetrend, egyéb netes keresés stb.), akkor mindenképpen gondolnod kell arra, hogy szükséges hozzá mobil adatforgalom is. Anélkül az okostelefon is buta telefon, mert nem mindenhol fogsz találni free wifit, főleg nem akarsz azért oda behúzódni, hogy most megcsinálj valamit. Ebben az esetben én is az iOS-t javasolnám, pl. a 6s is egy jó készülék, és van rajta még jack dugó. Viszont szerintem bőven elég a 64GB-os verzió, csak időnként le kell róla menteni a képeket.

Remélem tudtam segíteni. :)

2016. dec. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, átgondolom.


Az üzemidőt csak azért írtam, mert ebből a szempontból a jó régi Nokiámban is csalódnom kellett. Fullra feltöltődik, majd hirtelen hívás közben lemerül, kikapcsol, úgy, hogy napokig nem lehet újraéleszteni. Bár ez nyilván összefügg azzal, hogy nagyjából 13 éves. Mivel most sem igazán lógok a telefonomon (igaz, nem nagyon lehet vele mit csinálni a telefonon, sms-en és a Snake-en kívül), ezért nem nyomogatnám az újat sem naphosszat, csak jó lenne, ha kitartana legalább a nap végéig.


A fényképezésnél persze nem nagyon komoly minőségre gondolok, csak hogy ha lefotózok egy jegyzetet, akkor azt később ki tudjam olvasni, ilyenek.


Nagyon köszönöm a pontos számadatokat is, nagyon hasznosak.


Utolsó: az egyetemi dolgok alatt arra gondoltam például, hogy ebben a félévben többször is előfordult, hogy egy tanárom 40 perccel az óra előtt írt neptunon, hogy elmarad az óra. Én akkor már a buszon ültem, és mivel emailt vagy neptunt a telefonomon nem tudtam nézni, be is mentem az egyetemre, ahol meg kiderült, hogy hiába. A tárgyfelvételt és vizsgajelentkezést természetesen számítógépről intézem továbbra is.

2016. dec. 21. 10:38
 9/13 TR75 ***** válasza:

Azért arra mindegyik okosteló fényképezője jó, hogy jegyzetet lefényképezz, szóval nem drámai a helyzet ezen a téren, 13 év alatt sokat fejlődött a technika :-)

Anno nekem egy Sony-Ericsson K750i-m volt, 2 megás fényképezővel, komolyan el voltam ájulva tőle, minőségileg (nem felbontás és szoftveres varázslások tekintetében) szerintem ma is csúcs, de persze eljárt fölötte az idő.

2016. dec. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

hehehe :-D

azt kerded milyen jo telot vegyel? hat iphonet, valamilyet ami megfelel, ka kicsi kell akkor az SE nagyon szupi, ha nagyobbacska akkor 6S, ha peklapat akkor 6Splus


de mivel te azt kerded nem e tudunk mondani samut, hat tessek: samsung galaxy 6, 6 edge, 7, 7 edge es ilyesmik :-D

2016. dec. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!