Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon giroszkópok - Hogy is...

Telefon giroszkópok - Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Nemrég beszereztem egy VR Box-ot. Ezzel kapcsolatban (és már régebben is) felmerült a kérdés, hogy a YouTube-os 360 fokos videók "nézetét" miért nem lehet a telefon forgatásával vezérelni, tehát miért csak a képernyős, "manuális" bevitelű irányítás működik?

Azon, hogy egy olcsóbb kategóriás telón (DOOGEE X5) még nem működik, nem is csodálkozom, de egy izmosabb kütyünek (Huawei P9 Lite) már csak kéne tudnia. Meg a másik dolog, ami nem tiszta: az úgymond "döntögetéssel" irányítható játékok meg rendeltetésszerűen mennek mindkét említett készüléken. Vagy ezek az appok nem is a giroszkópot használják? Ez a valami meg a giroszkóp két külön dolog? Valaki tisztázná nekem ezt? :D

A választ előre is köszi ;)



2016. dec. 25. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
A p9 lite sem az az "izmos" készülék, mint azt a vásárlók szeretnék hinni. A döntögetés meg mással működik.
2016. dec. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"(Huawei P9 Lite) már csak kéne tudnia"

Mitől kellene tudnia?

" Vagy ezek az appok nem is a giroszkópot használják? "

Nem.

"Ez a valami meg a giroszkóp két külön dolog? "

Igen.

[link]

2016. dec. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"de egy izmosabb kütyünek (Huawei P9 Lite) már csak kéne tudnia. "

Nem titkos, a készülékek tulajdonságainál ha azt olvasod hogy GYRO SENSOR, vagy GIROSZKÓP, akkor van benne, erre még talán te is képes vagy hogy megértsd.

2016. dec. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Izmos? :-D :-D

Ember, a P9 Lite nem izmos, meg gyroszkop sincs benne.

Csak a P9 vagy P9 Plusban van


[link]


Sensors: Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, proximity, compass

2016. dec. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem rosszból de az izmosabb kütyük 100 ezer felett kezdődnek.
2016. dec. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, most már értem.

Tudom, hogy a P9 Lite nem egy atomerőmű, de azért reménykedtünk egy kicsit otthon, hogy talán egy ilyen (relatíve) drága telefon tudni fogja majd a dolgot :D

2016. dec. 26. 18:46
 7/10 anonim ***** válasza:

"reménykedtünk egy kicsit otthon, hogy talán egy ilyen (relatíve) drága telefon tudni fogja majd a dolgot "


Ha eszel valamit, akkor nem nézed hogy mi az, csak berakod a szádba éa reménykedsz hogy ehető?

2016. dec. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Max a magyar fizetésekhez képest drága telefon. Telefonok közt olyan alsó közép kategória.
2016. dec. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam. Amikor a P9 Lite megvételére került a sor, nem azt néztük, hogy van-e giroszkópja, a VR Box csak egy későbbi random ötlet volt, gyakorlatilag nem is a 360 fokos videók miatt, inkább a 3D végett mertem mégis beszerezni, a "nézelődősdivel" csak úgy voltam, hátha nem hardverhiány okozza a problémát, hátha van rá megoldás.

Egyébként még egyszer köszönöm a válaszokat, és sorry, hogy feltartottalak titeket a hülyeségeimmel :D

2016. dec. 27. 15:37
 10/10 anonim ***** válasza:
A megoldás: [link]
2017. okt. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!