Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefontöltő:univerzálisak-e?

Kovijani kérdése:

Telefontöltő:univerzálisak-e?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem az lenne, muszály-e a telók saját töltőjét használnom, itt elég nagy a szórás,0,3 és 1,5 mA között azonos input mellett, talán hatékonyabb lenne a töltés, ha adott esetben a nagyobb teljesítményüt használnám bármely készülék esetében.
2017. jan. 5. 13:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Az mA-t A-ra javítom.:-).
2017. jan. 5. 13:40
 2/7 anonim ***** válasza:
Régebben voltak olyan telefon, amik nem töltődtek akármilyen töltővel, de már rég találkoztam ilyennel. Általában jobb az erősebb töltő (nagyobb amper). Ha van egy megbízható darabod, akkor szerintem nyugodtan használd.
2017. jan. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:

Hát elvileg minden 5V USB töltő átjárható egymás közt, különbség csupán az áramleadó képesség eltérései miatt csak a töltési időkben lesz.

Azért nem árt az óvatosság, az újabb készülékek gyorstöltő funkciói típusonként eltérőek és nem vagyok benne biztos, hogy ezek feltétlenül csupán az áramerősséggel játszanak.


Azt a töltőt, ami 15 perc alatt negyedig durrant egy 4000 mAh akkut, én ugyan rá nem dugnám egy 2-3 éves li-ion akkus régi kütyüre.

Hogy az ok az-e, amit feltételezek, azt persze nem tudom ,de egy ismerősöm nemrég fújta fel a kínai okostelója akkuját a Huawei 8 Mate gyorstöltőjével.

2017. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:

"mi 15 perc alatt negyedig"

Bocs elírás, nem negyedig, hanem negyven %-ig.

2017. jan. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ami igazán aggaszt, hogy tölthetném-e egy 1,5 A-as töltövel a Alcatel ONETOUCH PIXI 3-as, ha saját töltője csak 0.5A-s.
2017. jan. 5. 14:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, fordított esetben nem ajánlottabb inkább.
2017. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Töltheted, ugyanis a telefon töltés szabályozója szabályozza a töltést, annyit amennyire a telefonnak szüksége van. Tehát nem tölt gyorsabban.
2017. jan. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!