Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valaki aki otthon van a...

Valaki aki otthon van a NAV-os dolgokban segítene? Szeretnék egy mobilt rendelni Kínából, de nem tudom kiszámolni mennyivel fog többe kerülni az itthoni vámolás után.

Figyelt kérdés
Egy 20 000 Ft értékű telefonról van szó. Nem EU warehouse, hanem kína, tehát megy rá az áfa vagy nem tudom mit számolnak ilyenkor még fel.. Köszi előre is a segítséget (pontos számolás érekelne..:))

2017. jan. 6. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha cégtől, hivatalosan működő webshopból rendelted, akkor

> 0 - 22 euró között vámmentes.

> 22,1 - 150 euró között vámmentes, de 27% ÁFA terheli.

> 150,1 - 700 euró között 2,5% vám + 27% ÁFA terheli.

Efölött már kereskedelmi vámtarifák vannak.


Ha magánszemélytől rendelted, akkor

> 0 - 45 euró között vámmentes.

> 45,1 - 150 euró között vámmentes, de 27% ÁFA terheli.

> 150,1 - 700 euró között 2,5% vám + 27% ÁFA terheli.

Efölött már kereskedelmi vámtarifák vannak.


A vámkezelés díja 2000 Ft.


Ha nem futárszolgálattal kérted, hanem postával, akkor lehet, hogy átcsúszik a vámon úgy, hogy észre sem veszik. A legtöbb futárszolgálat viszont önként vámoltatja a cuccait.

2017. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha beirnád a gugliba, Magán személyek részére érkező küldemények vámkezelése .

De leirom neked.

45 Euro-ig mentes.

45.1 - 150 Euro, vámmentes + de 27 % ÁFA.

150.1 - 700 Euro 2.5% vám + 27 % ÁFA.

E fölött kereskedelmi tarifa.

2017. jan. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Gugliba keresgéltem, de régebbi oldalakat találtam, engem az épp aktuális állpapot és díj érdekelt, nem 2014-es ha esetleg változott azóta! :) Meg bevallom az ilyenekhez én béna vagyok, így ez volt a tuti megoldás. Köszönöm még egyszer! Zöld kezek mentek
2017. jan. 6. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!