Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Feljelemtes csalas miatt?!

Feljelemtes csalas miatt?!

Figyelt kérdés

Az a problemam hogy a minap beallitptt a rendorseg hogy en eladtam rgy keszuleket es a vasarlo azt allitja hogy nem a telefpnt kapta meg. holott en feladtam tisztessegesen. foleg hogy nem is kis osszeget utalt erte az illeto. 47 ezer ftot. a postai feladoveveny azt hittem megvan . de mivel a parom nem tsrtotta fontosnak hogy honapokig tartogassuk kidobta.

az lenne a kerdesem hogy hogyan tudnam buzonyitani hogy en tenylegfeladtam a keszuleket? nem szeretnek birosgra jarkalni se neadja isten fizetni. a keszuleket kb augusztus 13. an adyam fel. o viszont csak szeptemrbe tett feljelrntest. nemtudom ez lenyeges e hogy nem azonnal ment feljelentest tenni. koszonom a valaszokat.



2017. jan. 9. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel tudod, mikor adtad föl, a postán kérhetsz egy igazolást erröl. Csak a kérvényhez tudni kell a feladás dátumát.
2017. jan. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A postán azt tudod bizonyítani, hogy feladtál egy csomagot. De azt nem, hogy mi volt a csomagban. Ha jól látom, pont ezt mondja a vevő, hogy nem a telefon volt a csomagban..
2017. jan. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

bemesz a rendorsegre ugyintezot keresed elkeseredve de oszintén elmondod mi van.

Érteni fogja, nem hülye, majd a feljelentésből kapsz másolatot, megnézed mi van benne

ha nem kapott csomagot, akkor NEKED a felelősséged hogy eljusson hozzá a termék, ergo ha a pusta hagyta el velük harcolhatsz, nekem most tuntettek el egy csomagot buktam az árát.

Ha biztositva van értékre akkor kifizetik.. De neked kell a feladóanyagot megkeresned, akár a postán is, gyakorlatilag kidobtad a bizonyitékodat és azt, hogy ha elveszik a csomag reklamálhass.


Ha kiment a csomag és meg is érkezett, a posta tudja ezt, akkor maris van bizonyiték.

Itt ránézel a feljelentésre amit másoltak, mi van benne

Nem jött csomag ??

Ja van bizonyiték bekaphatja..


Nem volt a csomagban ?? Na ujabb baj, akkor egy kört tudsz tenni rendorsegen feljelentés, hogy valaki ellopta a csomagot, esetleg a nevében átvette és nem adta oda..

AMennyiben van IMEI szám neked leirva (de vegulis adás vételi papírt csak adtál neki erről abban benne van) a szolgaltato rendorsegi keresre megmondja ki használta a telefont..


ha ő akkor ujabb feljelentés hogy le akart huzni, ha más akkor a rendőrök megkeresik ki lopta el a csomagodat..


Röviden ennyi, feladóvevény kell, imei szám kell és ha nem csaltál akkor minden bizonyitható.

2017. jan. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez így eléggé egy állítás-egy tagadás szagú. A feladás tényét tudod bizonyítani a postával, de a tartalmat nem. Ha az illető nem a telefont kapta meg, miért nem téged keresett és miért kapásból feljelentést tett?

Szerintem ez az ügy el fog halni, mert ahogy te nem tudod bizonyítani, hogy a telefon volt a csomagban, úgy ő sem azt, hogy nem volt benne.

2017. jan. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen helyesírással adtad fel a csomagot is, akkor nem csoda hogy nem érkezett meg!
2017. jan. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat.

neked utolso.. meg csak annyi.

hogy latom attol fuggetlenul eltudtad olvasni.. mondjuk ertelmezni a kerdestmar kevesbe ;)

egyik kezemben egy 4 honapossal aki fogzik es nincsen el sehogy szerintem par betu felreirasa belefer.

de azert koszike az eszre vetelt. dijazom hogy ilyen kis szemfules vagy :) :D !

2017. jan. 9. 12:48
 7/8 anonim ***** válasza:
AmÚgy tényleg 5-6 szor futottam neki mire kivettem belőle pár dolgot! De igazából tényleg nem tudom értelmezni! Mi az hogy te feladtad a telefont és nem a telfont kapta meg! Hát mit?
2017. jan. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt nemtudom. arrol nekem nem adtak tajekoztatas mert nem en vagyok a gyanusitott nekem csak annyi kozom volt hozza hogy az en szamlamra kertuk az atutalast.
2017. jan. 9. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!