Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android 6/7 esetében, ki...

Android 6/7 esetében, ki lehet kapcsolni, hogy egy alkalmazás ne használhassa a mobil netet? (mint iphone-on)

Figyelt kérdés

én még a 4.4-es androidot használtam utoljára akkor még nem volt olyan opció.


(Olyan választ nem kérek, hogy "tiltsd le a mobil netet" szeretném tudni, hogy van-e rá mód vagy nincs)

Köszi a válaszokat!



2017. jan. 16. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Helló,


Igen, app-szinten lehet az engedélyeket szabályozni, hasonlóan az iPhone-hoz. Beállítások --> Alkalmazások --> fogaskerék-gomb (jobb fent) --> engedélyek: itt kategóriánként láthatod, hogy melyik app fér hozzá a naptárhoz, névjegyekhez stb.


Ha meg az alkalmazások-listán rámész egy-egy appra, ott azt tudod megnézni, hogy az milyen engedélyekkel rendelkezik.

2017. jan. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

és ezeket az engedélyeket kivehetem?

szal ha van egy random app ami sok engedélyt kér akkor ki lehet szedni, hogy ne férjen hozzá x filehoz?


(régen ugye csak kiírta, hogy mit kér az alkalmazás tenni az ellen nem sokat lehetett)

2017. jan. 16. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Konkrét fájlt nem tudsz lekorlátozni, az egyes engedélyeket tudod ki-be kapcsolni, pl. ne férhessen hozzá a galériához.


Itt van két példa:

[link]

a bal oldalon app-nézetben, hogy a Hangouts app mikhez férhet hozzá, a jobb oldalon meg hogy a kamerához milyen appok férnek hozzá.


Persze ha olyant tiltasz le, ami szükséges az app működéséhez, akkor vagy nem fog elindulni, vagy mindig feldobja, hogy engedélyezd.

2017. jan. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
wow köszönöm szépen ment a zöld!
2017. jan. 17. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!