Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Jelenleg egy Nokia Lumia...

Jelenleg egy Nokia Lumia 520-om van. Zökkenőmentes volna az átállás, ha a BlackBerry Q10 LTE választom? Tudom, hogy a sim kártya tipusa nem egyezik. De gondolok itt arra, hogy a névjegyzék és a fényképek automatikusan megjelennek, majd a BB-n?

Figyelt kérdés
2017. jan. 25. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Hacsak nem valami miatt kimondottan Blackberryre _kell_ váltanod, akkor igazából bármilyen más telefonnal jobban járnál (iPhone-ok, androidos telefonok, akár windowsos telefonok). Ha írsz szempontokat, hogy milyen funkciók kellenek és mennyi a keret, akkor biztos ajánlanak majd itt készülékeket.


Úgy általánosságban a névjegyeket és fényképeket akkor a legegyszerűbb okostelefonok között mozgatni, ha valamilyen felhőszolgáltatással szinkronizálva vannak. Pl. a névjegyeid a Google/Gmail-fiókodban vannak, és azt a fiókot szinkronizálod mindkét telefonnal. Fényképeknél is hasonló: Dropbox, Google Fotók stb-n keresztül, bár pont a fotókat még talán USB-n keresztül is egyszerűbb (iPhone esetén USB-vel a gépre, majd iTunes-szal az iPhone-ra).


A SIM-kártyát a szolgáltató ingyen cseréli, ha az új készülékbe más méretű kell.

2017. jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Lényegében azért gondoltam a Blackberry-re,mert billentyűs telefon. Nekem nem igazán tetszenek a sima érintőképernyősök. A fényképeknél a memóriakártyán mentett képeket is szinkronizálni kell?
2017. jan. 26. 22:41
 3/4 anonim ***** válasza:

VAlóban ma már nem nagyon készítenek billentyűzetes telefonokat. Csúcskategóriában talán csak a Blackberry Priv van, igaz, ez már Android rendszert futtat, nem a BB saját oprendszerét. A Samsung Galaxy S7-hez kapható gyári billentyűzetkiegészítő:

https://www.youtube.com/watch?v=xgeu3rIFZS0

Mondjuk ott meg az ára lesz elég magas (telefon + kiegészítő)


Ha nem fontos, hogy legyen a telefonra sok app, játék stb., akkor a Q10-zel nincs semmi gond, de fejlesztések, újdonságok szempontjából reégi rendszernek számít.


Ha memóriakártyán vannak a fényképek, akkor érdemes őket felmásolni számítógépre, és onnan visszatenni őket már az új telefonra. A telefonok "szeretik", ha üres vagy az általuk preferált fájlrendszerre formatált kártyát teszünk beléjük. Itt, mivel két teljesen más rendszerű telefonról van szó, ez ajánlott is.

2017. jan. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Közben rákerestem, és a BlackBerry Classic-ról is írnak jókat, az a Q10-nél valamivel újabb modell, szóval lehet, hogy érdemes a különböző BB-modellek között is szétnézni vásárlás előtt.
2017. jan. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!