Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » DUAL sim kártyások! Hogy...

DUAL sim kártyások! Hogy működik nálatok?

Figyelt kérdés

Az ugye világos, hogy egy telefonban 2 db sim van. De mi van akkor, ha valamelyik számra bejön egy hívás és felveszi az illető, akkor a másik számról bejövő híváskor a HÍVÓ FÉLNEK foglaltat jelez??

Ha ez így van, akkor miért jelez foglaltat, hisz arra a számra, csak ő, a hívó fél indított hívást.

MIÉRT lehetséges az, hogy sokszor hívom és ki van kapcsolva?

Más valami: ha van rajta internet, és mondjuk akkor használja az illető amikor én hívom, akkor is "foglaltat" jelez??

Ha igen, miért?



#Dual Sim #mobiltelefon 2 simes
2017. jan. 29. 06:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na azért pár fogalmat tisztázzunk.

Van olyan 2simes mobil ami aktív (DSA). Azt jelenti, hogy egy időben mind a két sim működik benne, mindkettő fogadhat hívást. Ennek van az ellentéte, amikor te választod ki hogy mi legyen, és az él, amíg nem választasz mást (DSS).

Előfordul hogy aktív 2simes a telefon, de két külön szolgáltató kártyájával. Nem feltétlenül van mindkettő részére elégséges fedettség a működéshez. A gagyibb készülékekben jellemzően a második sim eleve hátrányos.

A netezős foglaltság is a készülék fogyatékossága, a második sim esetén fordul elő DSS készüléknél.

Ha ezeket a kérdéseket azért tetted fel, mert unatkozol, arra jók. Ha meg akarod reformálni a telefont, arra nem lesz jó.

Van gagyi 2 simes, és van jó fajta. De nem beállítás kérdése hogy a gagyit hogyan lehet használni. Így van megépítve, erre képes.

Olvass utána ezeknek a fogalmaknak:

Dual sim standby

Dual sim active

2017. jan. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kicsit korán van és most hogy elolvastam mit írtam a DSS-ről, félreérthető.

Szóval alapból mindkét sim aktív, amíg nincs valami hálózati tevékenység. Kijelölheted melyik az elsődleges , kimenő kívás vagy sms vagy net vagy bármi esetén az fog működni alapból, amíg nem váltasz. A bejövő feladat, hívás, sms, bármi esetén addig aktív mindkettő, míg az egyik nem kap feladatot, olyankor a másik kijelentkezik, és ez addig tart míg vége nincs a bejövő feladatnak.

Pl ha az 1. az elsődleges, hívnak, fogadod, beszélsz, közben a 2-es olyan mintha ki lenne kapcsolva. Ilyenkor még hívásértesítő sms-t se kapsz, amíg a másikon be nem fejezed a csevegést.

A DSA meg úgy működik mint 2 mobil összeszigszalagozva.

Próbáltam nem szakmailag fogalmazni, ezért ne kössetek belém.

2017. jan. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első! Nem unatkozásból tettem fel! (Ez bunkó megyjegyzés volt!) Egyszerűen nem értek hozzá, és érdekel, kíváncsi voltam! Ide nem azért járnak az emberek, mert valamit nem tudnak? Kész röhej, komolyan.


Egy ilyenről van szó:

[link]


Erre mit mond a fáma?

2017. jan. 29. 07:18
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha netes elfoglaltság van, akkor a hívó félnek foglaltat jelez?
2017. jan. 29. 07:21
 5/8 A kérdező kommentje:

"Pl ha az 1. az elsődleges, hívnak, fogadod, beszélsz, közben a 2-es olyan mintha ki lenne kapcsolva. "


Ez mindig így van? Tehát akkor effektíve nem is foglaltat jelez a másiknak, hanem azt, hogy ki van kapcsolva??

2017. jan. 29. 07:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne sírj, nem akartalak megbántani.

Ha azt a mondatot végigolvasod és nem akadsz ki az első felén, akkor rájössz az értelmére.

Szóval nekem se ír róla többet a tulajdonságoknál mint neked, de az árcédula árulkodó ilyenkor.

És ha bölcsen hallgatnak a működési módról, az annak a jele ha a rosszabbik változat.

Tehát DSS.

[link]

Görgess lejjebb az oldalon, a tetején nincs semmi érdekes.

2017. jan. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor effektíve nem is foglaltat jelez a másiknak, hanem azt, hogy ki van kapcsolva?"


Amin beszélsz az foglaltat, a másik meg nem elérhetőt.

2017. jan. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tehát akkor tutira azt mondod, hogy NEM foglaltat jelez, hanem nem elérhetőt: tehát olyan, mintha ki lenne kapcsolva.. Értem.

És mi van a netezéssel? Ebben az esetben foglaltat jelez a hívónak? Vagy pedig azt jelzi, hogy ki van kapcsolva?

2017. jan. 29. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!