Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon vásárlása előtt...

Telefon vásárlása előtt állok. Melyiket érdemesebb? Samsung Galaxy S7 vagy Huawei P9? A Telekomnál árban jelenleg nem nagy a különbség a két készülék között.

Figyelt kérdés
2017. jan. 29. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem nagy az árkülönbség, akkor S7. Szebb, takarékosabb kijelző, talán egy hajszállal jobb fényképező, erősebb hardware, gyorsabb stb. Túl nagy különbség nincs, de egy hajszállal szinte mindenben jobb az S7. A P9-ben se csalódnál.
2017. jan. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Plusz az S7 mellett még hogy IP68-as szabványt is kapott.Viszont a Huawei meg 3 év garit ad a készülékre...dilemma. :)
2017. jan. 30. 05:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem ejted le, akkor ki kell hogy bírja a 3 évet az S7 is, még ha nincs is 3 év garancia rá. jobb a Galaxy. Nem dilemmáznék a helyedben. Ha mindkettő ugyanannyiba kerül kb, akkor butaság lenne a minden téren egy icipicit gyengébbet venni, csak mert egy évvel több a garancia.
2017. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De jó lenne, ha egy telefon 3 éven belüli elromlásától csak akkor kellene félni, ha leejtjük :)

Amúgy nehéz dönteni, mert minimális különbség van a 2 telefon közül, mindkettővel jól jár az ember. A Huawei rendszersebessége talán egy kicsit gyorsabb, és nem fog olyan hamar belassulni, ami a Samsungokra azért jellemző egy idő után. Üzemidő terén is egy kicsit jobb a Huawei, mert bár ugyanakkora mindkét telep, de a Huaweinek kisebb felbontással kell megküzdenie, illetve jobban optimalizált a szoftvere, ami a Samsung Touchwiz-ére nem nagyon mondható el. Az pedig nem jellemző, hogy az Amoled kevesebbet fogyaszt, ez max akkor van így, ha sok fekete színt mutat a kijelző. Az, hogy melyik néz ki jobban az relatív. A fényképező fotóknál nagyjából megegyezik, viszont videóknál jobb az S7. A vízállóság is relatív, hogy kinek mennyire fontos. Én speciel még egy vízálló telefont is óvnék a víztől, mert egy pár centis rossz illesztési hiba, és már meg is történt a baj. Nem véletlenül nem adnak a gyártók garanciát a vízálló telefonok beázására. Szóval én inkább a Huaweit választanám, de a Samsunggal sem jársz rosszul.

2017. jan. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az alsó és középkategóriás Samsungokra jellemző a belassulás. De az S szériával nincs ez a gond. A Huawei kb 3-4 éve van jelen az EU piacon, szóval nem tudhatod, mennyire lesz rájuk jellemző a belassulás. Azt viszont tudom, hogy az öcsém Galaxy S3-masa még mindig teljesen használható mindenféle vérnyomásnövekedés nélkül. Pedig már akkor kijött, amikor a Huawei még nem volt sehol (úgy értem, hogy egyáltalán nem volt elterjedve). A kijelző... "a Samsungé többet fogyaszt, mert nagyobb felbontású, még akkor is, ha Super amoled. És hogy melyik a szebb, az relatív..."


Sokszor van a kijelződön fekete rész. Szóval elégvsokat megspórol. A felbontást átállíthatod FHD-re, ha azt akarod, hogy kevesebbet fogyasszon. De még akkor is ott a tudat, hogy ha esetleg VR-ezni szeretnél, visszarakhatod QHD-re, és tökéletes lesz. És a szinek élénkségével is sokkal jobban dolgozik az S7, viszont ha ez Neked nem tetszik, átállíthatod fakóbbra nagyon egyszerűen. A Huaweit viszont nem tudod olyan élénkre rakni, mint a Samsungot. A fényerőbem szintén az S7 viszi a pálmát. Betekintési szögek, dettó. Ha neten olvasgatsz, akkor sok világos pixellel van dolga. De 3x Home gomb, és invertálhatod a szineket (persze miután beállítottad), így a weboldalak nagy része sötét, vagy fekete lesz, amivel a pixelek nagyon nagy százalékát kapcsolod ki, és nagyon sokat tudsz spórolni (ha már a spórolás a célod). De egyébként sincs baj az S7 üzemidejével, már az S6-tal sem volt, pedig sokkal kisebb volt az akksija. Lehet, hogy egy órával tovább bírja a P9, de nem lennék benne olyan biztos.


Vízállóság... Nekem nem prioritás, de ha ugyanannyi pénzért vízállót vagy nem vízállót kaphatok, akkor inkább választanám a vízállót. Hogy nem jellemző a 3 év használhatóság? De. Ritka esetben mond csődöt egy korszerű felsőkategóriás telefon 3 év alatt (ha le nem ejted. Ha meg leejted és betörik a kijelző, akkor meg mit érsz a garanciával?)


Elfogult vagyok a Samsunggal szemben, mivel eddig 2 felsőkategóriás Samsungom volt, és mindkettővel nagyon elégedett voltam. De egy P9 Lite vs Galaxy J5 kérdésben nem fogom a J5-öt javasolni, mivel nem az a jobb.

Előző válaszoló, látom, hogy te meg a Huawei-jel szemben vagy elfogult kissé, és bár a P9 jó telefon, a legtöbb dologban elmarad az S7 mögött. Ezt nagyjából tükrözi az árbeli különbség is.

2017. jan. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat mindenkinek!

Én egy kicsit Samu párti vagyok,már évek óta ezeket nyúzom: Wave,Advance,S3,jelenleg az erősebbik S4 (9506)de a Huawei nagyon tör felfelé,így ezen a vonalon is gondolkodtam.Párom egy éve karácsonyra kapott egy Huawei G8-at (előtte Sony párti volt) de jelenleg oda nem adná egy Sonyért sem a Hüvelyt! :)

2017. jan. 31. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!