Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A munkahelyem nemrég elkérte...

A munkahelyem nemrég elkérte a telefonom IMEI számát, biztonsági okokból. Köteles vagyok megadni? A többi lent.

Figyelt kérdés
Azon kívül,hogy be tudják azonosítani,hogy a telefon az enyém,tudnak mást is az IMEI szám birtokában?Értem ezalatt,telefon lekövetés(hol-merre járok)?Még azt is hallottam,hogy kikapcsolt állapotban is ellenőrizni tudnak.Ez igaz?
2017. febr. 5. 05:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Köteles vagyok megadni? "

A neved sem vagy köteles elárulni.

Az IMEI megadása nem jár semmilyen hátránnyal. A munkáltatód sem tud vele visszaélni. Személyes adatnak sem minősül, kb. mintha az autód rendszámát írnák fel, vagy hogy hányas méretű cipőt hordasz, annyi a jelentősége.

"Ez igaz?"

Nem.

Hacsak nem a titkosszolgálatnál vagy efféle helyen dolgozol.

2017. febr. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
BTW, az IMEI annyira nem jó semmire, hogy a munkáltatónak sincs szüksége rá, így alapos magyarázatot várnék, hogy mit akarnak vele kezdeni.
2017. febr. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 holnaptegnapja ***** válasza:
52%

Lehetséges h. azért kérték el, mert sok gondjuk volt a telefonok eltulajdonításából.


Nem vagy köteles megadni senkinek az IMEI számkódot.


Azt is meggondolnám, hogy ilyen munkahelyen dolgoznék e.


Egy munkahelynek semmi köze az IMEI kódhoz.

Sőt, ahhoz sem, hogy egyáltalán ... van e telefonod.

2017. febr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Egy munkahelynek semmi köze az IMEI kódhoz.

Sőt, ahhoz sem, hogy egyáltalán ... van e telefonod."


A munkahely megszabhatja hogy munkaidőben mit csinálsz, a telephlyre mit viszel és használsz.

Ha vagyonvédelmi problémák adódtak (mondjuk fogynak a céges vagy dolgozói mobilok, vagy tovább menjek, éppen mobilt szerelnek össze), jó megoldás lehet ez az IMEI nyilvántartása. Természetesen önkéntes adatszolgáltatással. Hiszen a munkáltató csak azokat az adatokat birtokolhatja jogszerűen, amelyeket a feladatköre ellátása indokolttá tesz (pl a számlaszámod, a tb és adószámod, stb ...).

Ha nem járulsz hozzá, nem rendelkezhet a telefonod adataival, de ha írásban beleegyezel, akkor igen.

Tehát megszabhatja azt, hogy ki és milyen feltételek mellett mikor és hogyan használhat mobiltelefont a telephelyen. Remélem nem hagytam ki semmit.

2017. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ha vagyonvédelmi problémák adódtak (mondjuk fogynak a céges vagy dolgozói mobilok, vagy tovább menjek, éppen mobilt szerelnek össze), jó megoldás lehet ez az IMEI nyilvántartása. "


Nem! Erre pont nem ez a jó megoldás... Ha van 100db céges mobilom, amiket féltek, hogy ellopnak, akkor felírom annak a 100-nak az IMEI-ét, nem pedig bekérem az összes alkalmazott összes mobiltelefonjának az IMEI-ét, majd karbantartom (mi van ha a dolgozó telefont cserél, vagy többet használ, vagy reggel elkeveri az asszonyéval).



Szóval az IMEI bekérésnek semmilyen esetben nincs relevanciája. Abban igazad van, hogy a társaság kitilthat telefonokat a munkaterületről (voltam olyan helyen én is, ahol csúnya neonzöld tönkretett kamerás telefonokat lehetett csak a csarnok területén használni az ipari kémkedés ellen, de erre nem az volt a megoldás, hogy bekérték a semmire sem jó IMEI-t, hanem az, hogy akinél megláttak egy bármilyen más telefont az rögtön repült).


Ahogy az ellen sem megoldás, hogy lopják az alkalmazottak az alkatrészt, mert egyrészt a cég ott is tudja, hogy mik az IMEI-ek, amik éppen még az ő tulajdonát képezik, másrészt egy lopott kijelzőn nincs IMEI...


Szóval továbbra is roppantul érdekelne, hogy a cég mire akarja ezt használni, milyen indoka van, hogy elkéri, természetesen amennyiben erre racionális indokot talál, akkor nem gond, de az adatkezelés nem úgy működik, hogy bekérjük a dolgozó összes lehetséges adatát, aztán majd csak jó lesz valamire, hanem indokot kell találni.

2017. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 holnaptegnapja ***** válasza:

# 4/

tartom, a véleményem.

A lényeg:

Egy vállalatnak sincs joga IMEI-t elkérni.


és egyet értve az

# 5-el.

2017. febr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Egy vállalatnak sincs joga IMEI-t elkérni. "

Ha én megkérlek hogy menj ki mert büdöset fogok fingani, te mérlegelhetsz hogy megteszed-e, pedig nem küldhetlek ki. Ha jogilag nézzük, bent fogsz maradni, mert nem küldhetlek ki. És én sem vagyok köteles kimenni.

Ha meg ettől eltekintünk, vagy én megyek ki, vagy te, vagy mindketten, de a kölcsönös kompromisszum célravezető.

Itt sem feltétlenül köcsögölésből írnak IMEI listát.

Pl. nálunk a dolgozók autóinak rendszáma van vezetve. Azért, hogy az idegen járműveket kiszűrjék, illetve ha gond van, rögtön tudjanak szólni a gazdájának.

Visszaélésre ad lehetőséget ha ismert a készüléked azonosítója?

Hogyan? Letiltják?

2017. febr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Pl. nálunk a dolgozók autóinak rendszáma van vezetve. "


nálunk is! ez teljesen racionális, mert a garázs rendszer rendszám alapján enged be, vagy sem. ezzel nincs is semmi gond...


de az IMEI-re eddig nem született magyarázat. Ahogy a cégnek ahhoz sincs semmi köze, hogy hogy milyen márkájú hűtőszekrényem van például...


Sőt, tovább megyek. Egy rendőrnél vagy tűzoltónál teljesen okés, ha a cég bekéri a vércsoportját, hogy egy esetleges sérülés esetén ne kelljen a vérpróbával tökölni. Egy irodistánál meg a cégnek semmi köze ehhez az adathoz.


Ez az amire céloztam, hogy egy cég nagyon sok információt bekérhet és nyilvántarthat az alkalmazottakról, de NEM öncélúan, mint mondtam ez nem úgy megy, hogy bekérek mindent, ami csak eszembe jut, aztán majd csak valamire jó lesz.

2017. febr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"de az IMEI-re eddig nem született magyarázat."

Az csak amiatt van, mert a kérdező nem a munkahelyén kezdte a kérdezősködést, pedig a válasz ott van, maradjunk ebben.

2017. febr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ebben ne legyél teljesen biztos. nekem is volt olyan munkáltatóm, aki kiküldött egy adatgyűjtő kérdőívet, aztán mikor a szakszervezet visszakérdezett, hogy akkor ez most miért is, akkor kiküldte, hogy, bocs mégsem kérjük felejtsétek el (nem állami cég volt a szakszervezet ellenére :))
2017. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!