Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ti vennétek ezekről az oldalak...

Ti vennétek ezekről az oldalakról telefont vagy inkább egy megbízhatóbb bolttól (Edigital, Telekom stb. )?

Figyelt kérdés

[link]


www.mobilcorner.hu/htc-10-32gb-gold-844?keyword=htc%2010


[link]



2017. febr. 9. 16:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Inkább ilyen helyről veszek, mint a "megbízható" boltokból. Ezek is ugyanolyan megbízható boltok egyébként, csak nem népszerű, kisebb boltok.
2017. febr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És te b-telről vagy mobilcornerről vennéd a inkább a HTC 10-et?
2017. febr. 9. 16:26
 3/13 anonim ***** válasza:
b-tel kifejezetten még a jobbak közé sorolandó. Ismerősi körömön belül többen vettek már ott, kisebb, nagyobb értékeket hibátlanul. (S7 Edge pl 180.000Ft szeptemberben)
2017. febr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Számtalanszor elmagyaráztam már, csak sajnos az értelem ezen az oldalon megállt. Ezek szürke importos készülékeket forgalmaznak. Mondhatnám azt, hogy aki nem tudja, mint jelent a szürke import, nézze meg a Google-n (gondolom senki nem tudja), de most jó fej leszek, és leírom.


A szürke importos telefon beszerzési forrása bizonytalan. Ennek megfelelően nem kapod meg rá a gyári garanciát. Hanem kapsz rá egy bolti garanciát. Ekkor merül fel a kérdés, hogy kinek a garanciájában bízol jobban? Egy milliárd eurós cég, mint pl. a Telekom, vagy egy Józsi-Géza büntetett előéletű alkalmazottal felálló, sarki GSM bolt?


Szürke importos készüléknél bolti garanciát kapsz. Ami azt jelenti, hogy ha valami baja lesz a telefonodnak, akkor nem a hivatalosan kijelölt, ISO minősített szervizbe kerül, hanem Géza-Józsi betanított telefon szerelő haverjához. Aki aztán ki tudja, hogy mit csinál majd a készülékeddel.


És akkor még nem is beszéltem arról, mi van, ha komolyabb problémád támad a több százezres telefonoddal.


Kérdés?

2017. febr. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Érdemes megnézni, hova van bejelentve mindkét cég. Lakótelepre, panelházba. Komoly cégek.
2017. febr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Éredemes utána nézni hogy melyik bolt az amelyik Gyártói garanciát vállal a készülékre. Az előző hozzászólónak teljesen igaza van!

A bolti garancia nem = gyártói garancia. A gyártó alkatrészt cserél benne. Hivatalos forrásból. A bolt meg talán rendel valami kitudja honnan származó cucccot ebayről.

2017. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mobilkereskedés.hu pl megbízható. Én gyártói garanciával vettem náluk a készülékemet. Minden más üzlet csak bolti garanciát vállalt rá. + pénzért akár 100 évre
2017. febr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez egy régi sztorim még 2010-11 ből:

Samsung Wave telefont vetem a b-telnél a hátlap és a telefon színe nem egyezett...

Én inkább vennék drágábban telefont, mint gsm-ekből

2017. febr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ilyen kis noname boltokból nem érdemes venni, Nincs gyártói garancia, meg a szürkeimportos készülékek, ahogy előttem is írták. Egy dárga telefonhoz megéri kicsivel többért rendes boltból venni, és akkor rendesen van hozzá a garancia is, és biztos hogy jó készüléket is kapsz.
2017. febr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Nordzsesz ***** válasza:
Így-így és pl. a HTC a telefonjaira ami hivatalos forrásból származik minden esetben 2év gyártói garanciát vállal, ennek tudatában érdemes összehasonlítani, hogy melyik üzlet milyen garanciális feltételekkel kínálja a telefonokat....
2017. febr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!