Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IOS vagy Android (bővebben lent)?

IOS vagy Android (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már ezrszer mindenki megkérdezte, vannak cikkek róla, ...

Legtöbb helyen viszont már elavultak az információk.


Most 2017-ben melyik lehet a jobb választás telefontól függetlenük. Úgy eltekijntve mindentől csak a szoftverrel törődve.

Régebben mindenhol az ios ellen a drága iphone-t hozták elő, az android ellen pedig hogy még erős hardveres telfonon is belassul. Ez mennyire igaz még most is? Jó perzse az iphone még mindig drága.



2017. febr. 14. 18:45
 1/9 meszike91 ***** válasza:
59%

IOS: Ha egy egyszerű rendszer kell, amit csak használsz és kész.


Android: Ha nincs annyi pénzed és/vagy szeretsz mókolni.

2017. febr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Android se olcsóbb annyival 200-250 vagy 250-300 ennyi pénznél már egy kutya...


"Legtöbb helyen viszont már elavultak az információk."

Nem, ugyan az....

2017. febr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Alex Fly ***** válasza:
96%

@meszike91:

Pontosabban: ha azt szeretnéd csinálni a telefonodon, amit a gyártó elképzelt, de azt pofonegyszerűen, akkor iOS.

Ha szereted a szabadságot és ha a készüléked azt csinálja, amit te szeretnél, és ehhez hajlandó vagy megtanulni pár dolgot, akkor Android.


A két rendszer között felhasználói szempontból egy különbség van: az iOS bolondbiztos, nem tudsz vele semmi olyat csinálni, amivel belenyúlnál a lelkivilágába.

Az Android esetén azt csinálsz, amit akarsz. Ha szétbarmolod az egész rendszert, abban sem fog megakadályozni.

Illetve még egy: az Android opensource, GPL alatt adják ki, az iOS-ért pedig súlyos (tíz)ezreket fizetsz...

2017. febr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egyik rendszert sem fujjogom le.

Számomra szimplán nem szimpatikus az IOS, használtam is, és a hétköznapjaimba is beleköt 1-1 apró jelenetük.


Használtam már IOS-t, számomra unalmas.

Mindenkinek magának kell eldöntenie melyik a megfelelő. Viszont hogy melyik jobb hosszútávra? Ennél a kérdésre inkább az IOS-t mondanám, persze csak általánosítva.

Csak mert hogyha veszünk példaként egy jelenlegi OnePlus csúcskészüléket, aminek viszonylag tiszta a rendszere, az is vígan elél 3+ évet.

2017. febr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Eltekintve a telefonttól... Hát az iOS-nél ez pont lehetetlen. Androidnál.... Hát ott is sokban függ, hogy egy gagyit veszel 15E Ft-ért, vagy egy 200E ft körüli áron egy csúcskategóriás készüléket.

Amúgy meg valassz te, melyik a jobb. Senki sem fog helyetted dönteni, mert mindennek megvan a maga előnyei és hátrányai. Ennyi.

2017. febr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Igazából, ilyen árban már tökmindegy hogy androidot vagy iOS rendszerű telefont veszel.


Mindkettő kibírja 3-5 évig, kinek mi az igényszintje, de általános esetben meg amúgy is lecseréled 2 év körül.


"Legtöbb helyen viszont már elavultak az információk."

Google...

2017. febr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát én nem cserélek 2 évente telefont. Legalább 5 évre tervezek ezért nem is a legolcsóbbat szoktam venni. Akkor szerintem maradok továbbra is az iOS-nél. Köszönöm a válaszokat!
2017. febr. 14. 19:52
 8/9 Alex Fly ***** válasza:
Ezek szerint eddig is azt használtál? Akkor ha meg vagy vele elégedve, érdemes annál maradni. Az összes adatod az Apple szervereon van, az eddig megvásárolt appjaid is ezen a rendszeren futnak...
2017. febr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, eddig is iOS-t használtam és meg voltam vele elégedve. Akkor továbbra is maradok nála, mivel nekem nem fontos, hogy szabadon tudjam variálni a rendszert.
2017. febr. 15. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!