Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Találtam egy régebbi LG...

Találtam egy régebbi LG telefont az utcán. Le volt zárva, de fel tudtam oldani==> minden adat eltűnt belőle. A SIM kártya kódolt. Nem tudom, kié a telefon. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ha beviszem rendőrségre, van rá esély, hogy visszajuttatják a jogos tulajdonosának?


A telefont tudnám használni, szükségem viszont nincs rá. Ha viszont használnék egy talált telefont, akkor az lopásnak minősül, nem? Lehetne belőle valami problémám?


2017. febr. 21. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet belőle problémád, ha megtartod. Az ne érdekeljen, hogy visszakerül-e a gazdájához. Vagy igen, vagy nem. Ha esetleg nem, az nem indok a lopásra.
2017. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A helyedben kiraknám facebookra. Amennyiben tudja igazolni, hogy az övé, visszaadnám. Ha így nem kerülne elő, talán a polgármesteri hivatalban letudod adni.
2017. febr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Alex Fly ***** válasza:

Talált tárgyat kötelességed leadni a jegyzőnél. De ha a rendőrségre viszed, az sem baj.

Ha megtartod, az lopás -de ha fél évig nem jelentkezik a gazdája, a megtaláló megtarthatja.

2017. febr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézzd meg a SIMkártyát, hogy melyik szolgáltatóé, vidd be hozzájuk, és elismervény fejébe add le náluk.

Nekik elég nagy valószínűséggel meglesz a tulajdonosa.


És ne használd, mert lopásnak minősül.

2017. febr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Beviszem rendőrségre, a többit intézzék ők. Köszönöm a tanácsokat.
2017. febr. 22. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!