Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehet még kapni nem okos...

Lehet még kapni nem okos telefont? Olyat, amiért még érdemes pénzt kiadni?

Figyelt kérdés

Az okos telókkal az alábbi bajaim vannak:

- törékenyek

- túl nagyok (mostani telóm nagyon pici)

- sűrűn kell tölteni az aksit

- drágák

- hamar elavulnak

- okos funkciójukat csak olyan helyen használnám ki igazán, ahol nincs wifi tehát kell mobilnet ami plusz pénz. Mostani flottás előfizetésemet nagyon nem érné meg lecserélni.


Mostani sima telóm, ami 2009 eleje óta húzza, elkezdte bemondani az unalmast. Lehet, hogy muszáj lesz lecserélnem. Fenti dolgok miatt vennék még sima telót.

De ha van olyan okos teló, amire nem igaz minden fentebbi kifogásom, az is szóba jön.



2017. márc. 3. 14:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Most jött ki a Nokia 3310 "modernizált" változata, azt csekkolhatnád:)
2017. márc. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 papagenou ***** válasza:
100%
hogyne lehetne? tudtommal minden szolgáltatónál kaphatsz még nyomógombos telefont. nézz szét.
2017. márc. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 P.O.C. ***** válasza:
85%

#2:

Csak nem mindegy milyet. Abba igaza van a kérdezőnek, hogy a mai "buta" telefonoknak nagyon gané minőségük van, a régebbiekhez viszonyítva.

2017. márc. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A régi nokia új változata az okos vagy buta?
2017. márc. 3. 15:20
 5/20 DarthPlagueis válasza:
76%

Középkategória inkább. Itt olvashatsz róla:


[link]


Én is gondolkodok rajta, hogy veszek ilyet, pedig okostelefont használok. Bár így értelmét vesztené a 10GB-os mobilnetem, mivel ez csak 2,5G-s telefon. Egyébként valahol úgy olvastam, hogy a nyáron jön majd ki.

2017. márc. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is a Nokia 3310 jutott eszembe, bár nem vagyok benne biztos hogy az a legjobb választás.


Sajnos az okostelefonok 98.9%-ára igazak ezek:

Lehet hogy nagyok... Szerintem nem.

Hetente legalább kétszer ke tölteni használattól és telefontól függően.

50 ezer alatt nem érdemes venni.

2 év alatt elavulhatnak.


Természetesen még ma is sok butatelefont lehet kapni: [link]

2017. márc. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nézőpont kérdése, hogy 50 ezer 2 évre sok-e vagy kevés. Nekem most annak tűnik.

Jelenleg tényleg megvagyok okos teló nélkül. Otthon is, meló helyen is meg barátomnál is tudok netezni számítógépen.

Tudom, hogy vannak előnyei az okos telónak. De akkor is.

Bár még nem tuti, hogy vége van a mostani telómnak. Ha nem ment tönkre, akkor téma elnapolva.

2017. márc. 3. 15:48
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A Nokia 230-at ajánlom. Kb. 23ezerért kapsz már, és vannak hozzá gyári tokok is. Fém a hátlapja, szóval elég jó.


Ha valahol tudsz még venni Nokia 515-öt, akkor esetleg azt.

2017. márc. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Az okos telókkal az alábbi bajaim vannak:

- törékenyek"

Már ami.

"- túl nagyok (mostani telóm nagyon pici)"

Több féle méretben kaphatóak.

A másik - nézőpont kérdése - kinek mi?

"- sűrűn kell tölteni az aksit"

Nem mindegyiknek.

"- drágák"

Nézőpont kérdése. Van aki simán meg tud engedni egy Nexus/Pixel, más meg, a legolcsóbb Xiaomi telefonért is, több hónapot spórol.

"- hamar elavulnak"

Egyfelől - már ami.

A másik - mindig jönnek újabb funkciók, újabb hardverek és azok elsősorban az újabb készülékekben jelennek meg. Azokat is meg kell venni.

"- okos funkciójukat csak olyan helyen használnám ki igazán, ahol nincs wifi tehát kell mobilnet ami plusz pénz. Mostani flottás előfizetésemet nagyon nem érné meg lecserélni."

Mobilnet tarifák is vannak olcsóbbak, a másik - ez csak egyéni szoc.probléma. Erre nem tudok mi mást mondani - ez van.


"Mostani sima telóm, ami 2009 eleje óta húzza, elkezdte bemondani az unalmast. Lehet, hogy muszáj lesz lecserélnem. Fenti dolgok miatt vennék még sima telót.

De ha van olyan okos teló, amire nem igaz minden fentebbi kifogásom, az is szóba jön."

Jajj a kifogások! Az utóbbi mindent visz, úgyhogy lehetetlent ne kérjél, ha nem tudod kihasználni az adatkapcsolatodat, akkor max. tablet + butatelefon (pl. Nokia 101).

Az új Nokia 3310-est nem igazán ajánlanám. Itt van az Árukereső ajánlatai: [link] (bővíthető memória a zenéért, gondolom ártani, nem árthat, de nézd meg jobban az adatokat, hátha találsz FM rádiós példányt is).

2017. márc. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%

Azért tudnék ellenpróbát mondani.

-Mondjuk egy Moto X vagy egy XCover nem épp a törékeny kategória.

-Ott van az iPhone SE,az A3 2017 és az X Compact ami kisméretű.

-Mert egy okostelefonon teljes értékű OS fut,egy Redmi 3S vagy egy A3 2017 is képes 10 vagy annál több óra használatra.

-Mert haszon is kell meg mert ezek lényegében kompakt méretű számítógépek amiknek csak a másodlagos célja a telefonálás.

-Ez a technikai fejlődéssel jár,ez van.

-Akkor nem kell okos telefon.

+1 a 3310.

2017. márc. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!