Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Google Play szolgáltatások...

Google Play szolgáltatások micsoda a Google Play áruház mellett? Ezt nem lehet letiltani? Elég sok memóriát használ.

Figyelt kérdés

2017. márc. 6. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Le lehet, csak akkor nem megy a Play Áruház sem.

Én úgy csinálom a gyenge telefonomon, hogy mindkettőt lefagyasztom és ha szükség van rá, elindítom mindkettőt.

Például ezzel:

[link]

Ezzel viszont nagyon óvatosan, mert ez kérdés nélkül letilt bármit, akár működésképtelenné is válhat az android.

2017. márc. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha letiltod google play szolgáltatásokat nem fog müködni a google play áruház sem ezt hagyd békén .
2017. márc. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
de nem lehetne hogy ez null amemórát fogyasszon, amikor nem akarok éppen vásárolni, azaz be van zárva az ablak? Ez ugye nem nagy kérés, hogy a háttérben ne csináljon semmit, mert általában évente csak párszor vásárolok
2017. márc. 6. 13:02
 4/13 anonim ***** válasza:
De, lehet. Nem látható az első válasz?
2017. márc. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Nem látható az első válasz?"

De biztosan látja, csak a kérdezők azt a választ várják amelyiket ők szeretnének hallani. A tiéd biztosan nem hasonlít rá.

2017. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Wadmalac ***** válasza:

Leállnak vele a frissítések is.

A google térképet használó appok is befagyhatnak.

A névjegyeid szinkronizálása is leáll.

A google kereső is (nem a böngészős, hanem a külön keresősávos).

Megáll a google beszédfelismerő is.


Persze azt is megcsinálhatod, hogy alkalmilag engeded csak dolgozni.


De én békén hagynám. Inkább a hülye FB-ot kéne ledobni és abból a Lite-ot feltenni.

A FB meg a Messenger sokkal nagyobb helyzabáló.

2017. márc. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor írom azt a választ, amit vár a kérdező:

Igen, lehet hibernálni, én SdMaiddel tettem ezt meg. De mivel egy eléggé rendszerbe integrált gennyrakásról van szó, így okoz problémákat, ha nem fut állandóan.

Nekem a Play áruház megy így is.

Kontaktszinkron, Smsbackup+, Quickpic mentés is megy így.

Pár app pampogott, hogy neki kell a szervíz, pont leszarom.

Viszont gyenge vason jól érzékelhetően előnyös, ha nem fut a szervíz folyamatosan.

2017. márc. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"De, lehet. Nem látható az első válasz?"


Nézd, én szerintem tök normális elvárás, hogy ne fusson állandóan a háttérben egy on-line bolt és az ahhoz kapcsolódó mindenféle. Nem akarok fagyaszatani, sem törölni, és néha akarom használni, de ritkán. Ha mondjuk szöveget akarok szerkeszteni elindítom az editort, de senki nem futtatja a héttérben 0-24. Azt nem tudtam, hogy az on-line bolt neve alatt van a szövegfelismerő, bár arra sincsen szükségem, és az is teljesen normális elvárás lenne, hogy az ilyeneket külön ki-be lehessen kapcsolni, és ne egy ilyen megacsomagban.

2017. márc. 6. 22:12
 9/13 anonim ***** válasza:
Első dolgom minden androidos telefon ,tabletel átnézem mi fontos számomra ,fb ikon megy azonal kukába,google filmek ,google zene is letiltom ,ezek nem azonosak youtubal,miután kigyomláltam ,sok szemetett,már megsem érzödik ha hátérben fut google szolgáltatások,én is kevés dolgott töltök le ,de semelyik kütyöm nem érezte meg google szolgáltatásás helyfoglalását.
2017. márc. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:
96%

"ne fusson állandóan a háttérben egy on-line bolt és az ahhoz kapcsolódó mindenféle"

Az a helyzet, hogy az android egy google alapú rendszer.

Az általad kifogásolt app nem simán egy online bolt támogatás, hanem egy rendszertámogatás, még ha a neve megtévesztő is.

Tény, hogy sokat fog le és sokat fut a háttérben.

De nyiss bele a Windows feladatkezelőbe, az explorer.exe ott is fut állandóan és vicces módon gyakran az fogja le a rendszer működését. Viszont nélküle rendszerműködés sincs.

Ez csak egy félig-meddig helytálló analógia volt, mert a két alkalmazásnak más a feladatköre, de a lényeg benne, hogy mindkettő alapvető rendszerfunkciókat lát el.

Sok más helyen lehet csökkenteni a memóriazabálást.

2017. márc. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!