Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha gyakran cserélem a SIM-kárt...

Ha gyakran cserélem a SIM-kártyákat a mobiltelefonjaimban, akkor ez mennyire károsítja a SIM-kártyát, illetve a mobiltelefonok SIM-foglalatát/foglalatait (vagy mást azokban)?

Figyelt kérdés

Több (konkrétan 5) SIM kártyám van (pl. kedvezőbb, különböző tarifák, otthoni és munkahelyi), mint mobilom, emiatt rákényszerülök az átlag heti 1 SIM-kártyacsere/mobil műveletre (és ide tartozik, hogy az 5-ből „csak” 2-3 cserélős). Természetesen szakszerűen, óvatosan próbálom csinálni, és ez a 2-3 SIM kártya új. Viszont különböző okok miatt erre rákényszerülök még egy jó ideig, és tartok tőle, hogy esetleg károsítom a SIM-kártyá(ka)t, illetve a mobiltelefon SIM-foglalatát, foglalatait.


A telefonok SIM-foglalatai belebújtatósak (1-2 régebbi típusnál volt ennél egyszerűbb technikai megoldás is). Nem a legkönnyebb a kártyákat kiszedni, de azért nem is nagyon nehéz, pici kis egyenes csíkok már vannak rajtuk. Ha csipesszel szedem ki, az még jobb, mint kézzel/körömmel? Normál méretű Sim-kártyákról van szó (Telenor, Vodafone feltöltőkártyás előfizetések). Szerintetek mennyire jó ez így?


Vagy inkább ruházzak be tök olcsó, mobilokba (egyelőre ennyire futja sajnos), amelyek közül lesz olyan, amit csak ritkábban használok. Dual Sim-es olcsóra most nincs pénzem. Vagy inkább a kártyát/kártyákat cseréljem majd le egyszer, ha esetleg kell, a szolgáltatónál (nem tudom, h. ez mennyibe kerül, egyelőre nem volt időm megnézni), ha esetleg elromlanának a kártyák? Úgy tudom, SIM-kártyát lehet cserélni a szolgáltatónál, de a részleteket nem ismerem. Ez a csere mennyivel olcsóbb/egyszerűbb, mint pl. a SIM csere miatt elromlott mobilkészülékek cseréje?


Előre is köszönöm! És bocs a hosszú kifejtésért és sok kérdésért!



#mobiltelefon #SIM kártya #SIM-kártya cseréje
2017. márc. 8. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Kárt nem nagyon okozol szerintem, ha ésszel csinálod. Bár kényelmk szempontból előny lenne legalább még egy telefon beszerzése.

[link]

4 ezer ft. Dual simes. Kizárólag hívásokra szerintem tökéletes egy ilyen is..

2017. márc. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. márc. 11. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!