Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A szabadon vásárolható SIM-kár...

A szabadon vásárolható SIM-kártyás mobiltelefonok (Lidl, Tesco stb) mégis hogyan válnak ellenőrzötté?

Figyelt kérdés

Csak mert nem olyan rég volt ezzel kapcsolatban cirkusz, hogy minden előfizetést szigorúan be kell azonosítani, még a feltöltőkártyásokat is, ehhez képest továbbra is ott látom sok üzletben a szabadon, dokumentumok nélkül megvásárolható készülékeket SIM-kártyával, hívószámmal ellátva természetesen,és csak simán a pénztárnál kifizeted és ennyi, működik.


De akkor ezt nem tették rendbe vagy ezekre a feltöltősökre mégse vonatkozik az ellenőrzöttség?


2017. márc. 8. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha veszel egy ilyen dobozt, akkor a Sim aktiválásához fel kell hívni a szolgáltatót, meg kell adnod mindenféle adatodat. Ezután aktiválják csak. Azt mondjuk nem tudom, hogy ezt ellenőrzik-e.
2017. márc. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Úgy ellenőrzik, hogy miután regisztráltad (l. 1. válaszoló), kiküldenek postán egy kódot, amivel aztán aktiválni tudod.
2017. márc. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 nem tudtam, én kb 2 éve vettem gyerekeknek így telefont, akkor elég volt csak telefonon megadni az adatokat, nem küldtek semmit, egyből tudtuk használni
2017. márc. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát ez továbbra is érdekes így. még ha adnak is kódot és ki is küldik, adhatok én nekik bármilyen címet, honnan fogják tudni, hogy az tényleg én vagyok? vagy kérnek személyi-másolatot is?
2017. márc. 8. 11:05
 5/8 anonim ***** válasza:
És hogy fogod megkapni a "bármilyen címre" küldött ellenőrző kódot?
2017. márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miután megadtad az adataidat telefonon, használhatod. De ha adott ideig nem küldöd el a postán kapott kódot, akkor letiltják.
2017. márc. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"hát ez továbbra is érdekes így. még ha adnak is kódot és ki is küldik, adhatok én nekik bármilyen címet, honnan fogják tudni, hogy az tényleg én vagyok? vagy kérnek személyi-másolatot is?"


Nem érdekli őket.

Ennek nem az a lényege hogy tudják a címed, hanem az, hogy ne lehessen a rendszerbe kamu adatokat bevinni.

2017. márc. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utána kérdeztem a dolgoknak, és ugyan kérem, oké meg kell adni adatokat, de tökéletsen kijátszható a rendszer továbbra is. személyit stb nem ellenőriznek, úgyhogy bediktálsz, amit akarsz. ha meg valakinek tényleg komolyabb bűncselekményhez kellene, főleg nem gond kijátszani, simán megszervezi álnév és álcím alatt ... most nem? úgyhogy ez egy jó nagy semmi, megállapítottam.
2017. márc. 9. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!