Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megbízható telefon 3-5 évre,...

Megbízható telefon 3-5 évre, segítség?

Figyelt kérdés

Lassan telefonváltás felé közeledem, mivel a jelenlegi kezdi beadni a derekát.


Sony Xperia Z, idén hamarosan 4. születésnapját ünneplő készülékről van szó. Jó szolgálatot tett, leszámítva egy-két kisebb bakit és néhány szervízlátogatást. Vigyáztam rá, törődtem a kis lelkével meg a rajta futkorászó andriodéval is, ennek köszönhetően van még most is velem. Azonban, az akkumulátor már elég tré, isznyúan melegszik is, a csapóajtók (első vízálló széria, még a csapóajtós verzió) fele lóg, a kemaralencsében hagytak egy kis ajándékot a szervizesek, a külső hangszórója pedig enyhén szólva is kritikán aluli.


Az új telefonom a következő kritériumoknak kell megfeleljen:

- bivaly akku (tehát legalább egy napot biztonsággal bírjak ki, ne vegyem elő úgy a zsebemből hogy a semmi levitte 20%-ra a telepet, majd onnan gyakorlatilag 2 perc használat után kifingik)

- ne legyen nagyobb 5 collnál (ha tepsit akarok, akkor veszek egy tabletet mellé... 5,1-2 még azt mondom oké, de én inkább az egy kezes mobilfelhasználó kategória vagyok)

- kiemelkedő kamera (szeretek fényképezni, de annyira nem, hogy ezért külön gépet is vegyek; ne kelljen már emberektől kéregetni gépet csak azért, mert mondjuk elugrom nyaralni pl.)

- kiváló zenei élmény (light audiofil vagyok, de se időm se + pénzem high-tech kütyüre hozzá... a Z-vel a legnagyobb problémám a füles halksága, marha idegesítő. Első sorban fülhallgatóval, de mondjuk nem bánnám ha külső hangszóróval is jó hangosan és viszonylag jó minőségben tudna üvölteni a drága... Fülhallgatóval kötelező a kiemelkedő minőség)


Eddigi jelöltek:

- iPhone SE: kicsi, kompakt, megbízható és meglehetősen időtálló különösebb pátyolgatás nélkül is. Siri! Mac gépem van, így azzal talán kevésbé lenne agyf...sz az iTunes-es pecselés... Azonban, az iOS unalmas és visszamaradott, korlátolt. Egy csomó kis feature amit én már megszoktam, hiányzik belőle (pl. chat-fejek - oké, kis dolog, de azért őszintén... elég kényelmes pl. ha videót néz közben az ember). Nagy előnye az Apple Watch Series 2. Komolyan szégyen, hogy androidos területen képtelenek a nagy gyártók vízálló okosórát/karkötőt készíteni. A hajamra kenhetem az IP68-at, ha minden nap uszikálok vele. Továbbá, zenei téren az iPhone igen jó eredményeket produkál. Még mielőtt bárki leszólna, volt már iPhonom, plusz rajtam kívül mindenkinek az van a családban (nem vagyunk sznob köcsögök és nem állunk sorba érte egy hétig, viszont a 6-os széria már pont elég jó áron van ahhoz, hogy édesanyámnak legyen telefonja az elkövetkezendő galaktikus év végéig). Én maradtam az egyetlen rendíthetetlen androidos a családban, nehéz feladni a rendszerben nyúkálást meg az adathordozóként való használatot, na.


- Google Pixel: kereken 5 coll, a tökéletes méret. Stock Android, nem húzzák feleslegesen rápakolt appok a vasat, így gyanítom odafigyeléssel még tovább társ lehet. Google Assistant. Az eddigi legjobb kamera, elvileg patent zenei teljesítmény. IP58, ami bár lepkefing, de azért mégiscsak pont annyival több mint a semmi. A Stock Android hátrányai... nálam kb mint az iOS: unalmas, épp a featurek hiánya... hm :/ 128 GB-os kivitel, ami bővítés lehetőségének híján kelleni is fog.

A droid összes előnye: rendszerben matatás, adattárolós használat, egyszerű adatmásolás, .flac támogatás... However, no úszásálló Apple Watch.


Na, most, hogy írtam egy kisregényt jöjjön a lényeg: hasonló időtartamra keresek telefont, mint most a Z volt. Azonban ha lehet a szervizeket megkerülve, ugyanis ebben az intervallumban már benne lesz a külföldre költözésem is, ahol érthető okok miatt nem akarok elő hónapjaimban szervízbe rohangálni ismeretlen terepen. Persze, ezek a dolgok előre nem megjósolhatók, de mindenképp értékelném a személyes tapasztalataitokat. Csak csúcskészülékre pályázom (iPhone SE 6S beltartalommal szerintem annak számít...) pont az időtállóság és megbízhatóság miatt. Ebből a szempontból sajnos az iPhone felé billen a mérleg, így kíváncsi lennék esetleg olyan tapasztalatokra, akik droidról tértek át. Mennyire vitte föl a vérnyomásod az első napokban, ilyenek. Illetve, nagyon szívesen várok egyéb készülékeket (nem vagyok Sony hater 4 éves(!!4!) használat után, így bátran jöhetnek azok is) ajánlásra, esetleg, hogy miket lehet várni a megjelenő készülékektől és mire várnál a helyemben. Jack nélküli telefon élből kiesik, ha egy fél város dübörög alatta, akkor is. Nem azért nyögtem ki egy Technics RP-DH 1200-at, hogy holmi ostoba átalakító elrondítsa a jelet. 8 éve is utáltam, ha este töltés miatt nem tudtam zenét hallgatni, most is utálnám. Innovation.....


Köszi már azt is, ha végigolvastad. :D


21/L



2017. márc. 9. 22:24
 1/10 |Orfeusz| ***** válasza:
100%

Csak átfutottam a szöveget, bocsi, de ezt tudom mondani:

A Google Pixel most nagyjából a legjobb androidos telefon, amit vehetsz. De 5 évig nem fogja bírni szerintem. Használhatod 5 évig, de már nagyon kompromisszumos lesz. Ezek a ketyerék sajnos elavulnak pár év alatt.

Az akkuból meg nem létezik a nagyon jó teljesítmény + hatalmas üzemidő egy készüléken belül, viszont külső akksit hordhatsz hozzá ha kell. De ha konnektoközelben vagy, az se kell, mert ha fél órára feldugod tölteni, azzal kibír egy napot.


Remélem legalább egy kicsit tudtam segíteni.

2017. márc. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Túlságosan fél 11 van, nem gondoltam volna hogy ennyire regény lett... :'DDD


Köszönöm, a Pixellel hasonlóan vagyok. Viszont, tekintve hogy a jelenlegi telefonom is bírja még a - számomra - még vállalható kompromisszumokkal, azért bizakodom. Ne öt év, legyen akkor csak négy, ha tényleg csak annyiban merül ki az elévülés, hogy lassú és gyorsabban merül. Mert a jelenlegivel nagyjából ez a helyzet (ill. telekom függő, viszont most vándoroltam át vodáékhoz, a függetlenítésre meg már tényleg sajnálok egy tízest kidobni...).


#1 Mellesleg tervezek regényt írni, bár nem telefon témában :'DDDDDD

2017. márc. 9. 23:43
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Én most nem egy telót fel tudok hozni példának: Samsung Galaxy S7, Sony Xperia X Performance, Sony Xperia XZ, és a leírt pixel. Viszont az a jó az első 3-ban hogy vízálló, de a Samsung szerintem a leggyorsabb, és a legszebb. Ami még jó választás az a Sony Xperia X Compact, viszont az eléggé vastag, és nem vízálló. Én a helyedben S7-et vennék! Kamerája mindegyiknek csodálatos, nem lesz vele bajod. Az S7 tud RAW-ba fényképezni hogyha esetleg utána még szerkeszteni akarsz. Bármelyiket veszed, XPROtector Tempered Glass üvegfóliát vegyél, mert nagyon jól védi a telót! ;)
2017. márc. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Szia, én is a Pixelt venném nagyon jól néz ki szerintem és egy jó pár évig valószínű hogy frissítések is lesznek rá. :)
2017. márc. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Trevor. ***** válasza:
100%
Google Pixel, Galaxy S7 jó választás. De 5 évet aligha bír ki. 3 év valószínűbb, de megjósolni nehéz.
2017. márc. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Nekem az alcatelem már 4 éve húzza, igaz már nem én használom, de azon kívül hogy falun nem mindig van rajta térerő komoly gondja nincs, és azért egy pixel vagy s7 nem alcatel. :D Évente egy hard reset ráfér minden telóra szerintem de általában a szoftverfrissítésekkel is javul a gyorsasága, főleg ha karbantartod, meg nem tárolsz rajta 50 felesleges appot. :D
2017. márc. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hűha, nehéz szülés lesz. Jelenleg S7 eshet használok , előtte iPhone 6s plussom volt. Mind a kettőnek bazári a minősége az árához képest... Az s7edgenél karcolódik a pulzusmérő plexi és az ujjlenyomat olvasó, és nem lehet találni rá normális üveget fóliát. Az iphone kijelzője elképesztően könnyen és gyorsan karcolódik, és nagyon drágák hozzá a gyári kiegészítők , ha valamit pótolni kell . Ha ezeknek a gyártóknak az 5 colos vagy annál egy kicsit kisebb telefonjaikat nézzük talán még mindig az iphone se a legjobb választás. Legalább szoftveresen hosszútávon támogatják. Amennyiben szükséged van a vízállóságra, mert baromira jó akkor sima s7.
2017. márc. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. :)


Hát... Még hagyom a dolgot érlelődni egy kicsit... "Ej ráérünk arra még" alapon... :D

2017. márc. 28. 11:42
 9/10 anonim ***** válasza:
nokia 3310 - elég még 35 évig
2017. márc. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Eljátszadoztam a gondolattal... :DD
2017. márc. 29. 01:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!