Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájcban munkát vállalni,...

Svájcban munkát vállalni, letelepedni valóban most már a lehetetlennel egyenlő?

Figyelt kérdés
"Egyszerű" - nem keresett hiány - szakmákkal, pl. autóbuszvezető, kerékpárjavító (majd később alkatrész értékesítő üzlettulajdonos)?

2016. márc. 5. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Így van. Svàjcban nincs szüksèg olcsò tömegemberekre. Szakembereket viszont vàrnak.
2016. márc. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Melyek a hiányszakmák? Úgy gondoltam, hogy a hosszú távon azért unalmas autóbuszvezetést, olajban, koszban tocsogó kerékpárjavítást ott azért nem sok echte svájci vállalna el.
2016. márc. 5. 13:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Hiànyszakma az ami mindenhol màshol. IT, pènzügy, orvos, àpoló.
2016. márc. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De ezek mindegyikéhez (ápolót kivéve) diploma kell. A szakma alatt valóban szakmát értettem, szakképzettséget, lásd. amiket felsoroltam (és azt is, hogy miért írtam). Abból mi számít ott hiánynak?
2016. márc. 6. 12:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Ugyan az ami Magyarországon hiányszakma az ott is.
2016. márc. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ha keresnek ápolót, szakképzettet keresnek. Ahhoz meg diploma kell. Tudom, mert oda készülök. Diplomával.
2016. márc. 11. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Világos, de mind a mocsokkal járó, mind a dögletesen unalmas kulimunkákat nem hiszem, hogy igazzy Svájciak fogják elvégezni. Hát oda (ilyen helyekre, ahol szakképzettséget keresnek, nem diplomás lócitrom-begyűjtőt) csak keresik tán a nem felsőfokú végzettségű embereket továbbra is!
2016. márc. 11. 10:47
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tevhit hogy az IT munkahoz feltetlenul szakiranyu diploma kene.


Nekem vegyeszmernok vegzettsegem van plusz doktori, megis egy informatikai cegnel dolgozom (igaz nem Svajc, hanem Franciaorszag, Parizs). Nekik pont ez volt az elvuk, hogy kulonbozo szakteruletekrol vesznek fel frissen vegzett szakembereket es betanitjak oket, igy sokfele nezopont ervenyesul.

2016. márc. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Vegyészmérnök? Az igen!


Éljen sokáig az egyetemi szerves kémia tananyag! :D

2016. márc. 11. 16:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem kell szakirányú, de diploma kell hozzá. A kérdező meg arra kérdezett rá később, hogy nem diplomás munkában el lehet helyezkedni.

A hiányszakmákból meg nem érdemes kiindulni. Nem hiába hiányszakmák azok, vannak okai. Itthon is a hegesztő, stb. nem azért hiányszakma, mert nem tanulják ki annyian a szakmát, hanem itthon a munkájukhoz képest alig akarják megfizetni.

2016. márc. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!