Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefon (Samsung Galaxy...

A telefon (Samsung Galaxy S2), vagy az akku romlott el?

Figyelt kérdés

Az aksi a hátulja szerint 2012 augusztusi. Gondolom a telefon is. Unokatesómtól kaptam meg, mert nekem az előző bedöglött. November óta nagyon is jól működött, azonban néhány napja csak úgy, magától kikapcsol.


Most pedig csak úgy hirtelen elkezdte azt, hogy amint kihúzom a töltőt, abban a pillanatban kikapcsol. Emiatt először az akkura gondoltam.


Viszont ha töltőn van, akkor is kikapcsol, csak akkor röviddel a bekapcsolás után. Betölti az ikonokat, aztán már kapcsol is ki, ennyi. Igaz néha bírja néhány percig. De ha lehúzom a töltőt, azonnal kikapcsol.


Ha csak úgy töltő nélkül próbálom ezután bekapcsolni, ugyan bekapcsol, kiírja, hogy Samsung, de már kapcsol is ki.


Mi lehet a baj? Nem az eredeti töltőjével volt töltve, hanem egy Alcatel USB konnektorba be volt dugva egy sima kábel azt kész. Aminek egyik vége USB-s, másik belemegy a telefonba. Telefonos boltból lett vásárolva ez a vezeték, de eddig nem is volt baj emiatt. Pedig hónapok óta így volt töltve.


Az USB töltőre az van írva, hogy SEC 5.0 V = 550 mA


A Samsung aksi 1650 mAh


Egy másik aksi megoldja a problémát? Csak fura, hogyha rávan dugva a töltő, akkor is röviddel a betöltés után lemerül. Szar aksival hálózatról nem szabadna, nem? Igaz ha kivan véve az aksi és be van dugva a telefon, aksi nélkül nem kapcsol be, nem kap áramot.



2017. márc. 16. 06:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Kérj kölcsön egy akkut, próbáld ki, lehet egy gsm boltban is adnak pár percre hogy kipróbáld, ha rendesek.


Ha meg szoftveres hiba akkor


egy hard resetet nyomj neki


[link]


6 és fél éves akku már tuti kuka, kb 2-3 évig ha bírják, aztán egyre kevesebb töltést tudsz tárolni.

2017. márc. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, elég hamar lemerült. Ha neteztem, nyomkodtam, egy órát bírt kb. a 100%-ra töltött aksi azt kész.


Viszont az a gáz, hogy ez baromi hirtelen jelentkezett, egyik pillanatról a másikra és onnantól kezdve már mindig kikapcsolt. Ma reggel.


Azután kezdte csinálni amúgy, hogy a driving home nevű widget-et kitettem az oldalak egyikére, aztán azt nyomkodtam. Aközben kapcsolt ki és mikor megnyitottam, azonnal kikapcsolt, aztán meg már nélküle is. Kipróbálom a hard reset-et, köszönöm!

2017. márc. 16. 07:48
 3/5 anonim ***** válasza:
csak ments el előtte minden adatot mert az gyári alapállapotba teszi a telódat
2017. márc. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nah érdekes ennél a seset bigyónál amit írtál, lett az a kék szöveg(ek) amik közül a hangerő gombbal lehet választani. Nah most itt lehúztam a töltőt és nem kapcsol ki. Akkor a telefon a szar? :(
2017. márc. 16. 07:54
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom elmenteni az adatokat, így nem tudom gépre kötni, mert azonnal kikapcsol. :(
2017. márc. 16. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!