Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen okostelefont vegyek?

Martin0009 kérdése:

Milyen okostelefont vegyek?

Figyelt kérdés
Tegyük fel van 300.000 forint, amit csak telenora kolthetunk. Es csak 1 et lehet venni. Ki milyet venne? Gonolok itt most iphone-ra, samsungra, Huaweire(a p10-p10 plusot is számítva) sony, xiaomi vagy bármi egyéb? Mit lenne erdemes választani es miert?

2017. márc. 23. 15:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem ez a véleményem, hogy top3:


1. Apple.

2. Sony

3. Samsung


Mondom, lehet másnak más véleménye, főleg ha kifog egy hibás darabot valamelyik márkából.

2017. márc. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
77%

#11.Érv az mindig nincs.Mi szól például az Apple mellett?

Stabil a rendszer az tény és hogy nagyon zárt így hozzá nem értőknek is jobb,de mondjuk a Sony mellett mi szól?

A régiek azok jók voltak,volt szerencsém használni de maiak már igen gyengék.

#10.Nem rossz lista de a Vernee Apollo és a G5 kilóg a sorból.

2017. márc. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
49%

Apple-t mondanám, hozzátéve ez az én véleményem, informatikus végzettségem van, szerintem jó műszaki érzékem van, nekem az apple márkával kapcsolatban ez jött le, több iphone-om volt. Na szóval:

Maga az Ios, nagyon jól megírt, szinte hibátlan szoftver, folyamatosan frissítik, nagyon jó. Műszakilag az iphone szintén top, hiszen belső tárhelyt nézve egyik legjobb, 128 ill 256 Gb-os telefonok, most egy olyan telefon ahol a belső memória 32 GB, de lehet SD-vel bővíteni, az már más. Iphone szinte tökéletes műszakilag, ha az ember újat vesz jó darabig nem kell szervizbe vinni, ezt más is aláírja szerintem, van itt jópár SE tulaj pl.

Ja és az anyaghasználat, az szintén premium, és egy Sony Z sorozat-ra szerintem ráver, de a Samsung S sorozatra is. Tovább: az apple app áruház, ami szintén jobb szerintem mint az Android-os, ez jobban sikerült apple-éknak szerintem.

És még sorolhatnám, de hozzáteszem én személy szerint egy Apple és egy Samsung között nem látok akkora különbséget, de egy kis hajszállal jobb az Apple. És az a röhej ezt kell kegyetlenül megfizetni. De egy Samsung S sorozat is top szerintem, vagy szintén jó az A3, A5, ill A7.

De mondom, ezek szerintem kis különbségek.


Ennyi, röviden.

2017. márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:


Baromságot írtál. Az Apple iPhone a legrosszabb. Egy butatelefon. Az IOS egy fapados rendszer, ami semmit nem tud. Még normális fájlkezelő sincs, még a fájlokhoz sem tudsz normálisan hozzáférni.


Tárhely: az iPhone telefonokban TLC NAND memória van, ami sokkal rövidebb élettartamú, mint az LG V20-ban vagy Galaxy S7-ben lévő MLC NAND. Az androidos telefonokat tovább lehet bővíteni akár terabyte-os kapacitású memóriakártyákkal. Tehát ebből a szempontból is jövőtálló.


Az iPhone annyira rossz műszakilag, hogy a lehető legjobban a tervezett elavulás szemléletével csinálták. Nem cserélhető az akkumulátor, ezért pár év elteltével ki kell dobni vagy szervizbe vinni. Az Apple mesterségesen lassítja a processzort az IOS frissítésekkel. Az öreg akkumulátor az ürügy. Így kényszerítenek rá, hogy vegyél új telefont. Teljesen üvegből van a külseje, ezért sérülékeny. A cseppállóság is kamu. Pár év elteltével (vagy még hamarabb) magától elromlik a cseppállóság. Ezt az Apple is tudja, ezért nem is vállalnak garanciát vízkárra.


Alkalmazások tekintetében is sokkal jobb az Android. Míg az iPhone-ra csak az App Store-ból lehet telepíteni, addig az Androidos telefonra bármikor bármilyen programot fel lehet telepíteni, internet nélkül is. Például az egyik Androidos telefonról Bluetooth-al átküldöm az apk fájlt a másikra és feltelepítem internetkapcsolat és Google fiók nélkül. Az iPhone tulajdonosok erről is csak álmodhatnak.


Nagyon sok mindent fel lehetne sorolni, hogy miben tud többet az Androidos telefon az iPhone-tól (pl. automata hívásrögzítés Android 8-as verzióig, FM Rádió, microSD kártya támogatás, 3.5mm jack csatlakozó, LG V20-ban cserélhető akkumulátor, IR port TV távirányító stb.)


Az Apple azért drága, mert intenzív a marketingjük, az emberek meg buták. Olyanok, mint egy szekta ami agymossa a birkákat és ráveszi őket bármire.

2021. máj. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
67%

Ja, és erre emlékeztek?


kő vs iPhone vs Androidos telefon :D


9gag.com/gag/6496225

2021. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!