Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan ismerhetem fel, hogy...

Hogyan ismerhetem fel, hogy klón a telefon?

Figyelt kérdés

Galaxy s6 vásárlása előtt állok, (használtan). Személyesen veszem majd át, viszont természetesen ki akarom zárni, hogy hamisítványt vásároljak esetlegesen..


Nézegettem és külsőleg nem nagy eltérés lehet, ezért inkább hardveresen szeretném azonosítani, melyik program erre a legmegfelelőbb ami felméri és kilistázza, hogy mi is van a telefonba, (és nem egy internetes adatbázisból szedi le a specifikációkat modell név alapján.. ) ?


Illetve még láttam ezt az "AnTuTu Officer"-t, de arról azt olvastam, hogy sokaknál eredeti volt a készülék, mégis hamisnak írta :/ Tehát erre inkább nem bíznám..



2017. ápr. 25. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Aida 64 jó program, elárul mindent a hardverről. Esetleg a CPU-Z. Sok klón műanyagból van. Az eredetinek a kerete fém, a hátlapja üveg.


Az előretelepített S health alkalmazással meg tudod mérni a pulzusod. A klónok ezt nem tudják. Az ujjlenyomatolvasót próbáld meg, hogy működik-e (tudni kell, az S6 ujjlenyomatolvasója jó, de nem tökéletes. Hogy tuti feloldjon, én úgy használtam, hogy 4x vettem fel ugyanazt az ujjam. De lényeg, hogy működjön, sok klónban nincs. Ha a kijelzőn látsz pixeleket, akkor klón. A beszédhangszóró krómozott. A kamera nagyon jó, sok beállítási lehetőséggel, van PRO mód, UHD és QHD felbontású felvételmód. A kamerát mindenképp próbáld ki. Ha szaggat a kép ahogy mozdítod a telefont, vagy nem jó a minőség, akkor klónról van szó. A klónokban nagyon silány szokott lenni. A vissza és az alkalmazásválasztó gombjai kapacitívak. Csak nincsenek odanyomtatva. Csak akkor világítanak, ha megérinted őket. Az antennacsíkok sok klónra csak nyomtatva vannak. Simán lekaparható. Nincs a klónokon Galaxy apps, vagy ha van, nem működik. És az S6 egy nagyon erős telefon, minden gördülékenyen fut. Ha akadozik a telefon, akkor szintén klónról van szó. Még van valami Samsung Smart Remote app, amivel be tudod kapcsolni a tévét stb. Infra porttal küldi a jelet. Ha ez nem működik, vagy nincs infra port, szintén gyanús. Hirtelen ennyi jutott eszembe. És írj adásvételi szerződést. Továbbá nem érdemes olyan vevőtől venni, aki még 5-8 telefont hirdet. És ha azt állítja, van jótállás a készülékre, akkor a helyszínen keress rá neten az üzletre, hogy nem kamu-e. A kiegészítőket is jó ha ismered. A töltő egyik felére "fast charger" van írva, a másik felére meg hogy hogy tud tölteni. 9V 1,67A, vagy 5V, 2,0A. Tetején Samsung logó van. A fülhallgatót sem hátrány, ha tudod, hogy néz ki. Youtuben van fent sok videó ami segíthet (how to recognize fake S6, real vs fake stb).

2017. ápr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszodat, nagy segítség. Most kaptam képeket az eladótól, abba tudnál nekem segíteni, hogy ha elküldöm neked őket mit mondasz róla? Úgy látom te eléggé értesz hozzá.

üdv.

2017. ápr. 25. 12:26
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezen kívül még, várom mások hozzászólásait / tapasztalatait is (ha van :D ).
2017. ápr. 25. 12:32
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

Ha egy kicsit is felmerülne a klón gyanú , én meg se nézném. Várj egy kicsit , gyűjtsd a pénz és tudsz venni újat, felesleges minimálisat is bizonytalankodni.

Aztán mi van ha még is klón. ??

2017. ápr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem felmerül minden használt készüléknél, újnak meg elég borsos ára van.. Így inkább jobban megéri, ha ki tudom zárni..
2017. ápr. 25. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!