Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Felrobbanhat a telefon?

Felrobbanhat a telefon?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem is olyan régen talán 2 napja a hírekbe is volt hogy egy mobiltelefon felrobbant az ágyban azt hiszem túlmelegedés miatt... Viszont nekem van egy olyan problémám hogy iskolába mindig úgy töltöm fel a telefont (mert délutánig vagyok kb fél4 ig) és úgy töltöm fel a telefonom, hogy este rajt hagyom. Anyám mondta hogy ez veszélyes mert úgy is felmelegedhet felrobbanhat stb...

Lehet ebben van valami nem értek én ehhez, de valószínű igaz hogy felrobbanhat hát áram alatt van...

Viszont hogy lehetne megoldanom hogy reggelre meg "robbanás, vagy veszély" nélkül feltöltsem?

Mióta láttam a hírekben ezt a "történetet" azóta kicsit félve alszok el.:D



2017. ápr. 26. 07:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Extrém eset, h felrobban. Ha rajta hagyod a töltőn mondjuk egész este, attól nem fog, hacsak nem hibás az elektronika ami a túltöltést megakadályozza. Azaz ha 5napig van töltőn sem lesz gond. Amint feltölt az akksi, nem vesz fel áramot. Utána ha megnézed vissza is hűl majd a telefon. Ezután a szokásos módon merül lefele, majd lassan vesz fel minimális áramot majd megint letilt. Szóval esélytelen így (ha nem hibás) felrobbantani. :)
2017. ápr. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyád nem ért hozzá.

Ha ez tényleg így lenne, akkor az ilyen történetek nem is lennének benne a hírekben, mert minden nap több tízezer telefon robbangatna országszerte.

2017. ápr. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ez nagyon ritka. Másrészt nem egy szobát szétvető detonációról van szó. Ha nem teszed a fejed alá töltés közben, akkor legfeljebb megijeszt. Elmenni az iskoláig, munkahelyig sokkal veszélyesebb, mégis megtesszük.

Ami kerülendő, az a felügyelet teljes hiánya. Minden áram alatt levő készülék némileg tűzveszélyes, így a telefon is.

2017. ápr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az emberek 99 százaléka úgy tölti a telefonját, hogy este feldugja, reggel lehúzza a töltőről. Anyád túlparázza a dolgot.
2017. ápr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Huh rendben köszönöm szépen a kommenteket. Hát közel 1 éve van meg a telefonom (Samsung Galaxy Grand Prime) és azóta esténként töltöm hogy másnap sulira feltöltsön. És eddig nem volt vele semmi bajom *lekopogom* :)

A válaszokat még egyszer köszönöm eléggé biztatóak...

Háát igen egyébként sajnálom, de anyukámnak van egy kissé érdekes szokása, hogy fél hogy valami baj legyen pl felrobban a teló, meg ilyen "veszélyes" dolgok...

És sajna már annyira mondta hogy már én is kezdtem ijedezni. Ne haragudjon meg senki sem ha "Hülye" kérdés volt. De legalább mostmár nyugodtan aludhatok :D

2017. ápr. 26. 16:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. Legalább 3 biztonsági részletnek kell meghibá-

sodnia ahhoz, hogy az aksi valóban túlmelegedjen. És a

felrobbanás még ezután sem törvényszerű.

2017. ápr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Fúh értem.:) Köszi a válaszod. *-*
2017. ápr. 26. 17:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha Note 7-ed van igen
2017. ápr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Samsung Galaxy Grand Prime telefonom van hál'isten :D
2017. ápr. 27. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!