Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 100%, hogy az akksi a hibás?

100%, hogy az akksi a hibás?

Figyelt kérdés

Tegnap este vígan netezgettem a Lenovo A916-osommal, amikor egyszercsak újraindult a telefon. Az első alkalommal még nem tulajdonítottam neki túl nagy jelentőséget, viszont miután újra bekapcsolt, fél percen belül mégegyszer újraindult, végül pedig már folyamatosan újra és újra. 63%-on volt, de felraktam töltőre, hátha. Töltőről működött. Levettem, ment egy ideig, de aztán újrakezdte a rebootolást.


Ma is kűzdöttem vele, és azt figyeltem meg, hogy ha folyamatosan töltőn van, akkor tökéletesen működik, semmi baja, megy rajta minden. Ha viszont leveszem, hiába van 100%-on, szinte azonnal kikapcsol, és újraindul folyamatosan. Az egyik ilyen rebootnál 1%-ot írt ki, pedig nem sokkal előtte még közel 100-on volt.


Ha vennék egy új akksit, az megoldaná a problémát?



2017. máj. 9. 19:25
 1/4 anonim válasza:

Biztosat senki nem tud neked így mondani, bármennyire is szeretnék. Nagy valószínűséggel a gyanúd helytálló, érdemes kicserélni vagy szakemberhez/szervízhez fordulni még mielőtt magánküldetésbe fognál.

Hogyan szoktad tölteni a telefonodat? Úgy értem, megesik, mikor hirtelen drasztikus mennyiségig, szinte a nulláról feltöltöd és 100%-nál veszed le, esetleg fent hagyod éjszakákra vagy akárcsak órákra, vagy netán mindig maxra feltöltöd? Csak mert ez kicsit sem egészséges neki. Ha a kérdéseimre a legtöbb válasz az igen, akkor már meg is van a probléma forrása/oka.

Persze ez nem teszi olyan könnyen tönkre a telefont, évekbe kerül mire ez a lassú halál kivégzi az aksit.

2017. máj. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, elég "egészségtelenül" töltöm sajnos. Fél éve van meg.
2017. máj. 9. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is össze vissza töltöm és semmi baja. Frissiteni kellene.
2017. máj. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Persze, mint mondtam ez egy lassú halál. Ha például egy Li-on aksit töltesz a fent említett módszerek alapján, annak is csak úgy mondjuk 1-másfél év múlva jelentkeznek a problémák.

De az ilyen hirtelen visszaesések, amiket említettél, hogy egyik percben 60% utána meg hirtelen lemerül, az mindenképp aksi gyanús. A telefonnak is lehetnek a hibái, de az az aksi okának elromlását tárnák fel.

2017. máj. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!