Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kínából szeretnék telefont...

Kínából szeretnék telefont rendelni, megéri?

Figyelt kérdés
Valaki esetleg rendelt már GearBest.com ról? Egy 35-40 ezer forint körüli telefonról lenne szó. Le fogják vámolni? Mennyi lesz a végösszeg? Jobban megérné magyarországon venni? Ott 53 ezer jelenleg a telefon. Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. máj. 12. 00:34
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nem éri meg, mivel itthon is lényegében ugyanannyiba kerül (pl. Eustock.eu), cserébe egy-két fokkal jobb a garanciáztatás. Úgy számolj, hogy le fogják vámolni, azaz 1,27-es szorzót dobj az árra.


Vannak olyan konstrukciót, ahol egy köztes EU-s országon keresztül hozzák be a terméket, akkor nem vámolják meg. Viszont nyilván ez nem 35-40 ezer lesz, mert ilyenkor is ki kell valahol fizetni az áfát, csak nem itthon és nem 27%-ot (hanem pl. Franciaországban az ottani szabályozásnak megfelelően).

EU-n belülről nincs vám, EU-n kívülről erősen számíthatsz rá.

2017. máj. 12. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt megtalálod a vámtarifát.

Az 1. nem jól tudja.

2017. máj. 12. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Nyugodtan lehet rendelni. Rendelj a Tinydeal eu, német raktárából. Nincs se vám se áfa, se szállitási költség.

De ha kinából hozatod akkor is 150 €-ig 27% áfa, vám nincs.

De a mi családunkba senkinek nem kellett fizetni egy fillért sem. Itt már előttem linkelték a tariga táblázátot, az jó.

2017. máj. 12. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Trevor. ***** válasza:

#3 Telefonra amúgy sincs vám, értéktől függetlenül, csak áfa. Nem tudom milyen telefont akarsz, de érdemes itt megnézni: [link]

2 év magyarországi garancia.

2017. máj. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Trevor. Ha nem tudod miért irkálsz hülyeségeket. Honnan veszed hogy nincs vám?

pedig már sokszor lelett irva, én is ide linkeltem, jó lenne már megtanulni.

Most is ide teszem hátha nem irkálnának ekkora baromságot.

[link]

2017. máj. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tinydeal eu raktáros válasznak egy hatalmas pacsi, amint megvan a rávaló, kipróbálom, és megírom a tapasztalatokat ide! :) Remélem megbízható az oldal.
2017. máj. 12. 12:21
 7/8 A kérdező kommentje:
És persze köszi a többieknek is, annak is aki csak időt szánt az írásra, és annak is, aki tartalmat is adott hozzá! :)
2017. máj. 12. 12:22
 8/8 anonim ***** válasza:

"Az 1. nem jól tudja."


Mégis miről beszélsz? A linkelt oldal pontosan azt bizonyítja, hogy vámköteles lényegében minden telefon, amit nem EU-n belülről rendelsz. Vagy most arra gondolsz, hogy vámnak csúfoltam a 27% áfát?

2017. máj. 15. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!