Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telekomtól ez átcseszésnek...

Telekomtól ez átcseszésnek számít?

Figyelt kérdés

2016 decemberben vettem egy Huawei telefont, telekomnál. 10ezer forint előleget kellett befizetnem. A hölgy megkérdezte mennyit szánok havonta a mobilra. Mivel tanuló vagyok, és e mellett dolgozom, 6ezret mondtam, díjcsomaggal telefon törlesztővel együtt. Ajánlott is egyet, havi 5490 forintért. Na de, az április és május hónapban az 5490 mellé kaptam egy másik számlát is. Először 1800, május hónapban már 3080 forint állt rajta. Ezért bementem az irodájukba, ahol azt az információt kaptam, hogy az 5490 forint az csak a telefonom törlesztője, a másik számla pedig a díjcsomag, szóval tök külön van a kettő. A kis hölgy nekem mikor szerződést kötöttünk azt mondta, hogy ez az 5490 mindent takar, erre direkt rákérdeztem. Hozzátenném, hogy az előleg 10 ezremről sem kaptam sem számlat, sem egyebet, tehát mintha nem is lenne... Kijelenthetem azt, hogy a hölgy félrevezetett? Mert ha azt mondja, hogy havi 7-8ezerbe lesz a telefon, akkor nem fogadom el az ajánlatot. Ő pedig váltig allitott hogy 5490amit 24 hónapig kell fizetnem...

Mi a teendő ilyenkor ?


2017. máj. 23. 21:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt még azért elmondom, hogy szerződésen az ügyintéző neve fel van tüntetve, és egy ismerősömet is ugyanez a hölgyemény teljesen félrevezette..
2017. máj. 23. 21:51
 2/10 anonim ***** válasza:

Mikor a szerződést át olvastad , mi állt benne, minek írtál alá?

Ha nem válaszolsz is tudjuk, nem is nézted át, csak kapkodtál.

2017. máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

előveszed a szerződést és átolvasod, hogy mi áll benne.

Persze, mehettek tömegesen panaszkodni az ügyintézőre, talán kap egy fegyelmit, ne adj isten elbocsátják, attól még a te általad aláírt szerződés nem lesz érvénytelen.

2017. máj. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

elektronikus számla van az előlegről


azért nem fizettél evy ideig havidíjat mert az előleg fedezte

2017. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
melyik üzlet?
2017. máj. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

T.

Kérdező.


Félreérthettél valamit a tel. szolgáltatód ügyfél szolgálati tájékoztatásából.

Többnyire elég precíz választ adnak.

(ha nem vagyok benne biztos, - volt ilyen -, inkább felhívtam kétszer is őket, mielőtt döntünk)


Ennél fogva, esetleg félreérthetted a tájékoztatást - ez miatt számodra előnytelen döntést hozhattál.


A telefon törlesztése és a havi előfizetési díj két más-más számlázás díj és azt össze kell még adni.


Az első havi telefon díjad (1800) szerintem tört hónap volt.

A következő már teljes (3080)

Plusz nem számoltad a telefon törlesztésed havi díját. (5490)


Elvileg ennek kellene kijönni telefonnal és előfizetési díjjal nagyjából:


(5490törlesztés+3080havi előfiz.díj=8570 - havonta)

2017. máj. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
El kellett volna olvasni és értelmezni a szerződést, nem azt hinni hogy 10 ezerért lesz egy jó telefonod.
2017. máj. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Igen,sajnos az előttem levők jól írták.

Egyrészt eltelt 6 hónap,másrészt aláírtál egy szerzôdést,amiben benne van minden.Írtad,hogy az ügyintéző kérdezte mennyit szánsz a telefonra,megegyeztetek,egyértelmű,hogy az csak arra vonatkozik.Persze azt mi nem tudjuk,hogy mit mondott neked,de eléggé fura lenne,ha egy ilyen infot kihagyott volna.Amúgy máskor ha aláírod is,el kell otthon olvasni mindent,mert 15 napig felmondhatod.

2017. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát tőlünk a Telekom már több,mint 150 000 Forintot sikkasztott.
2017. máj. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi UPC-re váltottunk ,de a Telekom még most,a jelen pillanatban is küld nevetséges dolgokon alapuló számlákat.
2017. máj. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!