Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » HD vagy Full HD kijelző?

HD vagy Full HD kijelző?

Figyelt kérdés

Szeretnék új telefont venni, de nem tudom hogy HD vagy Full HD kijelzős legyen-e. Eddig Full HD-m volt, de igazából nem sok különbséget látok a sima HD és a Full HD között. Vagyis lehet van különbség, de baromira nem tűnik fel, ha ránézek egy HD-re hogy fú ezen de szar a kép. A másik ami igazából a kérdésem lenne, hogy én mint laikus úgy gondolnám, hogy a Full HD nagyobb teljesítményt igényel (processzor többet számol stb) ezért az üzemidő jelentősen csökkenhet. Nem beszélve arról, hogy kb 20 ezer Ft-tal olcsóbb is lenne a sima HD. Bár igazából ez nem annyira szempont, mert most perpill rá tudok szánni ennyivel többet is.

Szóval szummázva a dolgot: +20 ezer Ft ért szebb képet kapnék (ami igazából fel sem tűnik), illetve az akku gyorsabban merülne mint egy sima HD telefon aksija ?


Szóval a fő kérdésem az lenne az egészből, hogy ugyanakkora aksi mellett a full hd-nak mennyivel kevesebb az üzemideje a HD hoz képest?

Köszi előre is a válaszokat!



2017. máj. 30. 08:34
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Láthatóan már eldöntötted, hogy HD kijelző kell neked, és most próbálod megindokoltatni velünk, hogy miért jó döntés ez, úgyhogy azt mondom, 50%-kal, így biztos felpontozol :)
2017. máj. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pont azért kérdezem, mert nem döntöttem el semmit. Fogalmam sincs mennyivel szívja jobban az aksit egy full hd kijelző, ezért kérdezem. Ha nem számottevő akkor azt vennék, de ha sokat számít üzemidőbe akkor lejjebb adom és veszek sima HD-t.
2017. máj. 30. 09:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Galaxy S7 Edge-ben lehet állítani a felbontást HD, FHD, QHD közt. Az energiatakarékos módban látható, hogy mennyit takarítasz meg melyik beállíttassal. FHD-ben 31 perccel bír kevesebbet, mint HD-ben, míg ha QHD-ra állítom, 75 perccel jósol rövidebb akku-időt a HD-hoz képest. Nálam a hardver adott, de sebességkülönbséget, laggolást, gyorsulást, meg semmilyen sebességbeli változást nem érzek, ha a módok között váltogatok.


FHD és HD között a minőségbeli különbség bár nehezen, de észrevehető, míg FHD és QHD közt már nem. Ezért FHD felbontásban használom a készülékem, és röviden a kérdésedre: nem nagyon van kihatással az akkumulátor üzemidejére a felbontás.


Ezért én a FHD-sat venném, nekem megérné. Te meg vedd azt, amelyik neked tetszik. Egyébként milyen telefonokról van szó?

2017. máj. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Xiaomi Redmi 4x

Xiaomi Redmi 4 Pro


Utóbbi lenne a FHD és a processzor chipsetje is újabb (Snapdragon 625) Szóval nem csak a felbontásról van itt szó igazából :)

Úgy gondoltam, hogy inkább vennék Pro-t a FHD, illetve a jobb processzor miatt, de aztán eszembe jutott, hogy a 4x is elég erős telefon és mivel az üzemidő számomra eléggé lényeges elgondolkodok a 4x-en amennyiben annak jobb az üzemideje. Nem tudtam, hogy a FHD és HD között csak ennyi a különbség. Így szerintem a Pro-ra fog esni a választásom.

2017. máj. 30. 10:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Mennyit szánsz egy készülékre? Mert 65E Ft-ból, már kijön egy Xiaomi Redmi Note 4 4/64 okostelefon (EU verzió). Ennek még az askija is jó (4100 mAh).
2017. máj. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

annyit szánok rá pont amit írtál és xiaomi redmit akarok venni :)

Csak nem Note 4-et, mivel az 5,5" kijelző nekem már túl nagy.

Xiaomi Redmi 4 Pro-t szeretnék. Az is kb. 60 ezer HUF

2017. máj. 30. 10:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ok, Te tudod, de nagyobb felbontást, nagyobb képernyőn jobb élvezni, mert ott jobban kijön.
2017. máj. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Persze, de ezt mindenkinek mérlegelnie kell :) Nagyobb, szebb kép vagy kevésbé esik kézre, nehéz zsebre tenni stb.

Nekem az utóbbi a fontosabb. Van olyan ismerősöm akinek nagy keze van, hosszú, vékony ujjakkal. Na neki biztos tökéletes az 5,5" :) Sajna az én kezem nem túl nagy, úgyhogy az 5" ami pont jó.

Köszi a válaszokat!

2017. máj. 30. 11:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2017. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!