Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 5,5-6" colos jó megbízható...

5,5-6" colos jó megbízható ANDROID telefont?

Figyelt kérdés

Helló!

5,5-6" colos telefont szeretnék. Valami megbízhatót! Természetesen nem most, hanem augusztus elején/végén!

Fontos hogy nagy legyen, kamerája is kiváló, procceszor,ram,és rom is jó legyen.


Csak android

Max ár: 100.000



2017. jún. 6. 11:42
1 2
 1/14 Wadmalac ***** válasza:
25%

jó, megbízható és 100.000,- alatt...

Nehéz.

Valami tavalyi csúcsmodell.

Használtan.

2017. jún. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

Szerintem ezen az áron, ilyen igényekkel nem fogsz tudni megbízható telefont találni.

Kártyafüggetlenben biztos nem.

Maximum, ha szolgáltatónál veszed két év hűséggel és nagyobb összegű havidíjas csomagot kötsz. De akkor sem fog egyszerre teljesülni az is, hogy a proc, rom, ram is jó legyen, meg a kamera is.

Ráadásul ezen ár-érték igényekbe becsúszó mobilok két éven belül lehalnak márkától függetlenül. Ezen kívül a most friss készülékekről nem tudjuk még, hogy milyen bajai lehetnek 1,2,3 év múlva. Az android piacon gyors a kifutás. Egy adott típust már esetenként a megjelenést követően egy év múlva már nem lehet kapni, pedig akkor már ismernénk a megbízhatóságát.


Én eddig sonys voltam (12 éven keresztül), egészen áprilisig nem csalódtam egyik készülékben sem. Viszont most azok után mennyi baj van a Sony szervízzel (saját tapasztalat) és mennyi szoftverhibás Sonyról hallok az utóbbi időben, nem ajánlanám. A Huaweinek csak a prémiumnak szánt készülékeiről hallok jókat, a liteok szintén 1-2 éven belül kihalósak.

Samsungot már 5 éve nem ajánlok senkinek és nem is hallok róla jókat.

LG-ről nincs tapasztalatom, csak tabletben. Tablet alapján nem ajánlanám.

Egyéb márkák meg lassan eltűnnek a szolgáltatók kínálatából.


Az a gond, hogy nem lehet jó döntést hozni ilyen feltételekkel. Vagy javaslom, hogy kicsit nagyobb összeget szánj rá és prémiumabb androidok közül válogass vagy a másik szintén kompromisszum megoldás, ha lemondasz az androidról vagy a nagy képernyőről vagy a jó kameráról.

Windowsosokról semmilyen tapasztalatom sincs, viszont mivel én is a te cipődben járok, én most arra az álláspontra jutottam, hogy lehet érdemesebb feladni az 5" és a jó előlapi kamerát és az új 32 gigás iphone se-re váltani. Nem iphone kampány, eddig sosem volt iphoneom. Viszont nekem a megbízhatóság és tartósság most hirtelen fontosabb lett, mint a dizájn, a méret, meg a selfiek minősége.


Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nem biztos, hogy jól jársz, ha csak ebben az árkategóriában vagy csak androidok között keresgélsz.


Én androidban nem támogatom az 1-2 éve megjelent készülékek vásárlását. Az újak közül most szolgáltatónál közepes díjszabású csomagokkal amik kb. megfelelhetnek az igényeidnek, az Sony Xperia XA1, illetve most van egy még újabb, de egyik szolgáltatónál se láttam még Xperia L1, Samsungból Galaxy A5, Huawei P10 lite.


Olvass teszteket pl. mobilarénát és nézd meg, hogy ezek közül mi az, ami a legszimpatikusabb. Tökéletesek nem lesznek az előre borítékolható. Vagy változtass az ár-érték paramétereiden és akkor lehet ennél jobbat is kihozni!

2017. jún. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Wadmalac ***** válasza:
0%

Picivel többért be tudsz húzni még egy Samsung S7-et.

Nem vagyon nagy Samsung-barát, de ami jó, az jó.

LG G5 már 100 alatt van.

Ez meglepően olcsó:

[link]


huawei P9 is 100 körül van.

2017. jún. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Azt elfelejtettem oda írni,hogy csak független játszik,és 0%-os hitelre venném meg:D Így lehet 100 ezer ft felett is akár! Lényeg h minimum 5,5 colos legyen.

Tesomé tetszik neki 6col.os van, LG 140.000ft volt áprilisban az ára, de már nem forgalmazzák,meg hát ugyan olyat nem szeretnék:D

2017. jún. 6. 14:11
 5/14 anonim válasza:

Wadmalac gondolom ez utóbbi most nekem szólt.

Valóban nem vagyok nagy Samsung barát, de nem csak Samsung barát nem vagyok ez a válaszomból kiderült. Röviden és tömören, én értékelem, ha egy cég szűkíti a kínálatát és azt profin csinálja és felismeri, ha valamire nem megy/nincs igény. Ez a Sonynál eddig bejött. Most csalódtam, ezért szeretnék váltani.

Azt viszont nem tudom megérteni, ha egy cég gyárt ezer fajta dolgot, de mindegyiket középszerűen és hibásan. Ld. Samsung. Igen, nem csak telefonnal van tapasztalatom ezen márka kínálatából. Pl. mosógéppel, hűtővel is. És azok sem jók. Bár a szüleim vették, nem én, szóval nincs beleszólásom. Érdekesség, hogy a Bosch mosogatógépünk, amit használtan vettünk és valamikor 2000 körül készült, a mai napig hibátlanul működik. Samsung semmilyen termékéről nem hallottam még olyat, hogy kibír ennyi időt.

Ameddig nekem 12 év alatt 3 db Sonym volt és hiba nélkül, tökéletesen kiszolgáltak, addig a családom mindhárom másik tagja a Nokia butatelefonról váltott folyamatosan rosszabbnál rosszabb Samsungokra. Nekik 7-8 telefonjuk/fő is volt ezen 12 év alatt.

A Samsung is és a Sony is eljátszotta a bizalmam, a tablettel az LG is, ezért távol tartom magam mindegyiktől. Ha majd nem hallok az ismerőseimtől mondjuk 2-3 éven keresztül konstans egy db kritikát se ezen márkákról, akkor talán adok nekik új esélyt, bizonyítsanak!


Használt telefont meg kérlek ne ajánlj, nekem legalábbis ne, a kérdezőt lehet érdekli, de akkor neki címezd! Kifejtettem, hogy nem ajánlom. Mert egész egyszerűen kifut, nem fejlesztik, problémás a frissítés, az alkalmazások elkezdenek nem futni, stb. stb. Ez még akkor is fennáll, ha eseteg 1-2 éve a legmagasabb kategória volt a készülék. Ha majd androidnál is hallok olyat, hogy öt éves és jól működik, sosem volt szervízben, akkor majd elgondolkodok azon, hogy vegyek használtat belőle.


Javaslatom, hogy ne offoljunk tovább, a kérdezőt valószínűleg nem az érdekli, hogy én milyen telefont akarok és neked erről mi a véleményed, hanem az, hogy neki segítsen valaki találni egy jó telefont. Én leírtam a tapasztalataim, ezen túl az ő döntése, hogy mivel ért egyet/mit vesz tanácsnak/mit lát jónak belőle.


Ha mindenképpen maradt benned megosztandó gondolat, akkor pedig írj privátot, de maximum este tudok erre válaszolni!


2-es voltam.

2017. jún. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Ha lehet 100.000 felett, és tényleg fontosa a kamera, akkor én Huawei P10-et vennék.

De szóba jöhet Samsung Galaxy S8, LG G6, Sony Xperia XZ is. Bár ez utóbbit most nem tudom, hogy merjem-e ajánlani. Itt már maximum a saját szimpátiád/finomítottabb igényeid alapján nyerhet egyik/másik.


Továbbra is 2-es voltam.

2017. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Ment a zöld kéz mindenkinek
2017. jún. 6. 18:07
 8/14 anonim ***** válasza:
2017. jún. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

[link]

Vannak nagyon jó telefonok , csak túl kell nézni a Samukon, ájfonokon.

2017. jún. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Én túllátnék a Samsungon, stb.-ken, ha a szolgáltató is túllátna. Ugyanis a pénzem egy része kimenthetetlenül beragadt a szolgáltatónál, annyi meg nincs, hogy totál kártyafüggetlenül vegyek telefont. A kérdezőnek ettől még lehet jó.


Mondjuk erről a LETV-ről pont nem olvastam jókat.

Illetve esetében az is megfontolandó, hogy még mindig problémás a szervizelése, mert tudtommal közvetlen magyarországi szervizelése még mindig nincsen. Az hogy leöntöd, leejted, baja lesz pedig bármikor előfordulhat, még csúcskészüléknél is.


A Xiaominak legalább már van rendes magyarországi szervíze. Így az tényleg lehet egy jó alternatíva.

2017. jún. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!