Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone SE vagy Sony Xperia X...

Iphone SE vagy Sony Xperia X compact?

Figyelt kérdés

Egy netes tesztben azt olvastam, hogy inkább a sony, mert az iphone le van butítva, azonban ma a euronics-ban azt mondták az iphone sokkal jobb. Nem 1-2 évre szeretnék telefont venni. Most is iphone-om van, viszont amint kiadnak egy frissítést nagyságrendekkel belassul, és kb. kötelező lefrissítenem, mert különben némelyik alkalmazást nem tudom frissíteni. Korábban sony-m volt, azzal nem volt igazán semmi problémám, tovább bírta s ok frissítéssel, mint az iphone. Árkategóriából és méretből kifolyólag néztem ezeket, nagyobbat semmiképp nem akarok. Lényeg, hogy gyors legyen, és viszonylag időtálló.


Tapasztalatokra, és hozzáértők véleményére is egyaránt kíváncsi vagyok, bár az objektív szakértelemnek jobban örülnék.



2017. jún. 12. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Nincs értelmes kompakt méretű Androidos telefon.

Valamilyen téren kompromisszumot kell kötni, X Compack-nak igen gyatra az anyaghasználata meg valahogy nem az igazi.

Akármennyire Android pártú vagyok de azt mondom hogy az iPhone SE a legjobb választás.

2017. jún. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Nekem iPhone SE van. Xardroidot soha nem veszek többet amig élek, volt 3 elegem van belőlük.
2017. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Trevor. ***** válasza:
88%
iPhone SE, de figyelj arra, hogy mekkora tárhely kell neked, mert ugye nem bővíthető.
2017. jún. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is arra hajlok inkább egyébként, csak az tart vissza egyelőre, hogy kidobnak félévente egy új op.rendszert rá, és akkor 2 év múlva megint itt fogok tartani, ugye akkor már 3 éves lesz a telefon. Az iPhone-t folyamatosan muszáj lefrissíteni, hogy az alkalmazások megfelelően működjenek, az android op.rendszerét bármikor visszaállítom egy korábbi verzióra, amivel működik megfelelően. Az iPhone kicsit kötöttebbnek tűnik nekem.
2017. jún. 12. 21:54
 5/9 A kérdező kommentje:

#2 én nem zárkózok el, a léyneg, hogy időtálló legyen, és ne évente kelljen 100ezreket kidobni az ablakon (persze ez mindkettőnél fennállhat)


#3 legalább 32 GB-val venném, úgy olvasgattam a 16 vajmi kevés

2017. jún. 12. 21:57
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Valóban kevés a 16GB.

Az elavulás veszélye mind 2 esetben fennáll, az iPhone SE valamivel időtállóbb gyári szoftverrel.

De az is igaz hogy az X Compact még évekig használható Custom ROM-mal.

Szerintem nyomkodd meg mind 2-t, és azt vedd amelyik jobban tetszik.

2017. jún. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

+1 SE, minimum 32GB tárhellyel.


Egy Android használó.

2017. jún. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Nekem megvan még a régi iPhone 4S is. Legyáriztam, az iOS9.3.5 van rajta és teljesen használható. Persze nem kell megpakolni appokkal ,mert lelassul, de nem igaz hogy az iOS ugy belassuljon hogy használhatatlan legyen. Telefonálni, fényképezni, facetimeozni, stb bármikor jó a 4S is.

Szerintem az SE-t simán lehet használnj még 6 évig (vagy 10-ig is ha nem vagy techbuzzi).

2017. jún. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
4s-em van, a jelenlegit 2 és fél éve használom, ezelőtt volt még egy, az lett biztosításban becserélve, mert az is belassult (akkor nem gondoltam, hogy szoftver problémája van). A mostanival mióta megvan kb. ugyanúgy szenvedek. Igaz a 8 gb-os, de van hogy egy alkalmazásnak fél perc (nem vicc, lemértem) kell míg belép.
2017. jún. 13. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!