Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefon lítiumionos új...

Mobiltelefon lítiumionos új akksiját hogyan használjam (töltés), hogy az élettartama minél hosszabb legyen?

Figyelt kérdés

Vettem egy új mobilt Samsung Galaxy J5 (2016). Használatba veszem a napokban, még egyelőre a dobozában pihen. A kérdésem, hogy az első töltés során hány %-ra töltsem (a mellékelt gyári töltővel persze, és nem USB-portról, hanem konnektorból), és ha 100 %-ra kell tölteni, akkor kell-e így túltölteni (3100 MAh-és amúgy az akksi).


Nem tudom, mennyire volt elfekvő készlet a mobilteló, remélem, azért maradt még rajta gyárilag töltés, majd kiderül (egy ismerősöm J3-as Galaxy-t vett, nála 20-25 %-volt gyárilag a telón, amikor kicsomagolás után elkezdte tölteni, ő a 30 és 90 % közötti tartományban szokta hagyni az akksit a töltéssel). Gondolom, azért nem merült le álltában teljesen az új telóm akksija.


Töltés: vicces, hogy ellentétes véleményekből egy csomó van a neten. A többségük szerint elég 90 % körülre tölteni az akksit (elvileg ekörül is kellene mindig tartani, de ugye ez kb. lehetetlen), nem kell jobban és tovább sem tölteni, az első használatba vételkor és utána sem. + a lényeg, hogy ne merüljön le kb. 15 %-nál jobban.


Más vélemények: jót tesz a telónak, ha időnként teljesen lemerítjük, és rajta hagyjuk a töltőn 100 %-ig havonta 1-2-szer, mert ettől nem lesz baja, sőt, még használ is neki (egy beépített áramkör, ha jól emlékszem, úgyis meggátolja a túltöltést).


Van tapasztalatok?


Előre is köszönöm.



2017. júl. 1. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Ezerszer lerágott csont. Nincs üdvözítő módszer. Lemerül, feltöltőd, használod. Ennyi.
2017. júl. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Tölsd fel és használd. A Litium akkuknak nincs memória effektusa.

Laptop USB-ről is töltheted, mert az max.500mAh-val tölt és ha nem a gyári 1-2A-es töltőjével töltöd, hanem kevesebbel az jót tesz az akku élettartamának. Ez biztos, több éves tapasztalat.

2017. júl. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
*Töltsd
2017. júl. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Én kb 1500 forintért szoktam új akkut venni, az általában 2 évig kitart.

Ha elosztom, napi 2 forint. Ennyiért nagy ívben tojok rá hogy milyen csodamódszer tudja 2 hónappal tovább életben tartani. Feltöltöm hogy tudjam használni és nem azon parázok hogy most rádugjam a töltőre vagy inkább merítsem.

2017. júl. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Ami nekem bevállt:

- 20% alá ne nagyon merüljön

- nem kell csontig feltölteni, 80-90% elég neki

- Ha USB-ről töltöd elvileg jobb, márcsak abból a logikából kiindulva, hogy a gyorstöltés némileg csökkenti az élettartamát az akksinak, a lassabb valószínüleg kevésbé káros..

De átlag akksi 3-4 évet kibír, a telefon meg kb ezidőtájt fog lassú, inkompatibilis lenni mindennel, nem is beszélve az esetleges sérülésekről, uh utána póttelefon lesz belőle vagy kuka/eladás.

2017. júl. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A mai akkuk abszolúte hülyebiztosak. Nem lehet őket túltölteni, nem lehet őket túlmeríteni. Van 7 éves Samsungom is gyári akkuval, pedig sosem tüpiztem ilyeneken, hogy mitől fog tovább élni az akku.
2017. júl. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

Mindkettő igaz:

- 80% körül tartás

- néha teljesen lemerít, feltölt

2018. máj. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!