Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » MicroSD kártya a telefonban...

MicroSD kártya a telefonban írásvédett lett egyszercsak, ha nincs pöcök, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Samsung galaxy J5 telefonom van, bennr microSD, nagyon ritkán van kivéve, általában telefonostul szoktam rákötni a gépre.

Onnan vettem észre, hogy amit töröltem róla, az nem tűnt el, rá másolni se engedett a telefonom... rákötöttem a gépre, és ott írta ki, hogy írásvédett. Pöcök nincs rajta. De nem is volt kivéve a telefonomból. Illetve azóta kivettem és visszaraktam, újraindítottam, stb., de így maradt. Ami rajta van, azt bármit el tudok érni, de törölni, másolni, átnevezni, stb. róla nem tudok. A formázás nem opció, mert sok fontos dolog van rajta.

Tudtok segíteni? Hogyan kapcsolhatom ki az írásvédettséget?



2017. júl. 2. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Root -olva van a teló?

Csak mert root jogok nélkűl ilyesmit nem lehet módosítani...


Talán csak meghalt a kártya. Amint időd engedi ments le rólla mindent és cseréld le!


(Ha kártyaolvasóban gépen tudod módosítani a kártya tartalmát, akkor a telefon a ludas. És ha root -olva sem volt a teló, akkor ez szoftverhiba és SZERVÍZ -re szorúl.)


(Ha már úgyis lementettél mindent a kártyáról, akkor talán egy formázást megpróbálhatsz...)

2017. júl. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az a root. :( Mondjuk másolni nem próbáltam csak kivágni dolgokat róla, remélem másolni lehet, mert akkor a formázás is opció lehet...
2017. júl. 2. 22:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha becsődölt a memkártya, akkor a tartalma leolvasható még bármeddig, de módosítani nem lehet. Ebben az esetben formázni sem fogod tudni. Szóval ha lementetted a tartalmát és formázni nem tudod, akkor a rajta lévő adatok csak fizikai úton megsemmisíthetőek. (Pl.: ledarálás/égetés) Ez adatvédelmi szempontból fontos lehet (ha magánjellegű kép/hang/videó/bármi van a kártyán, akkor jobb megsemmisíteni, nehogy rossz kezekbe kerűljön).


Ha a kártya nem menthető, legalább az adatok meglesznek. Veszel egy új kártyát és rápakolhatod a dolgaid.


Ha a kártya formázható gépről, de a teló nem tud vele mit kezdeni, akkor a telefon szoftverhibás vagy egy külön telepített app okozza. (Bár utóbbit nem tudom miféle app okozhatná...)

2017. júl. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!